Ferie zimowe z MORiSem - rezultaty

2013-02-21, 12:13

Ferie zimowe dobiegają końca. Z oferty, którą zaproponowaliśmy w tym roku największą popularnością cieszyły się halowe turnieje piłki nożnej, badmintona i koszykówki. Sporo chętnych korzystało z wyjazdów na stoki narciarskie w Brennej i Wiśle.

Organizowane co roku zimowe turnieje: tenisa stołowego oraz szachowy gromadzą wielu chętnych sprawdzenia swoich umiejętności w tych dyscyplinach sportu.
Uczniowski Ludowy Klub Tenisa Stołowego Pszczyna był organizatorem obozu rekreacyjno-sportowego (11-16.02.2013). Uczestnikom obozu zorganizowaliśmy zajęcia ogólnorozwojowe (gry i zabawy, ćwiczenia koordynacyjne) połączone z nauką podstaw gry w tenisa stołowego oraz zajęcia na basenie w Goczałkowicach i na lodowisku w Pszczynie.
Na zakończenie obozu tj. 16.02.2013 rozegrano Zimowy Turniej Tenisa Stołowego.
Wyniki:
kat. dziewczyny szkoły podstawowe (niezrzeszone)
7.Waleńcik Anna SP 1
kat. dziewczyny (zawodniczki klubowe-zrzeszone)
8.Lasek Dominik SP 3
kat. chłopcy gimnazjum (zawodnicy klubowi-zrzeszeni)
1.Rus Jacek
2.Cieślicki Wojciech
3.Kraut Robert
4.Waleńcik Jan
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali słodkie upominki ufundowane przez MORiS w Pszczynie.

Organizowane przez MUKK Pszczyna turnieje koszykówki: w poniedziałek 18 lutego Turniej Koszykówki Dziecięcej oraz w piątek 22 lutego Turniej Trójek Koszykarskich cieszyły się dużą popularnością.

4. Dream Team

Pod sam koniec ferii odbył się w naszej hali Turniej Badmintona. Najmłodszy uczestnik miał 7 lat, najstarszy - 19. Wystartowało prawie tyle samo dziewczyn co chłopców. Rozgrywkom towarzyszyło wiele emocji, ale każdy mecz rozgrywany był w duchu Fair Play. Najliczniejsza grupa zgłosiła się w kategorii U-13. Ilość pokryła się także z jakością. Wśród chłopców wygrał faworyzowany Tomasz Klepek, pokonując w finale Wojciecha Jonderko. Najlepszą dziewczyną okazała się Dagmara Pękała.
Turniej Szachowy "Ferie w mieście"

21 lutego w ramach organizowanej przez MORiS akcji Ferie w Mieście odbył się w SP 18 turniej szachowy. Na starcie stanęło 27 zawodników ze szkół podstawowych, którzy rozgrywali zawody w trzech grupach wiekowych. Młodzi szachiści rozegrali 7 partii- każda z nich mogła trwać pół godziny. Zawody były okazją, aby początkujący szachiści sprawdzili swoje umiejętności w grze z tymi bardziej doświadczonymi przed najważniejszymi powiatowymi zawodami- Drużynowymi Powiatowymi Mistrzostwami Szkół. Zasadniczo niespodzianek nie było, faworyci zwyciężyli- wśród najstarszych (urodzeni w roku 2000- 2002) triumfował jedyny posiadacz III kategorii- Fryderyk Kowalczyk, który wyprzedził Bartka Gamżę i Wojciecha Barczyńskiego. Wśród dziewcząt najlepsza była Klaudia Szmidt. Wśród "średniaków" (urodzeni w latach 2003-2004) pewnie wygrał Marcel Kornat- drugie miejsce zajął Dominik Wątroba, a trzecie Dawid Głowiak. Wśród dziewcząt wygrała Dominika Wiewióra, która wyprzedziła Julię Wojtas i Różę Kasprzycką. Rywalizację najmłodszych wygrał Jakub Gendzel, który wyprzedził Kubę Hajdusia i Teofila Kufla. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Karolina Więcek, która wyprzedziła Weronikę Tittor i Martynę Przemyk. Zwycięzcy odebrali puchary i medale, zaś każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz upominek.