Wyniki - Towarzyskie i Regionalne Zawody w Skokach Przez Przeszkody - PLESS CUP 2018

2018-07-23, 07:32

W dniu 15 lipca 2018 roku odbyły się Towarzyskie i Regionalne Zawody w Skokach przez Przeszkody PLESS CUP 2018 organizowane na terenie parku pszczyńskiego

Inicjatorem tego corocznego wydarzenia zrzeszającego zawodników z całej południowej Polski był Pszczyński Ludowy Klub Jeździecki Plessówka, który raz z Urzędem Miejskim i Miejskim Ośrodkiem Rekreacji i Sportu w Pszczynie z powodzeniem od lat gości najlepszych jeźdźców i sympatyków zawodów konnych.
Tegoroczne zawody były rekordowe pod względem ilości startujących koni. Do 8 konkursów zapisało się 88 zawodników co łącznie dało nam ponad 190 przejazdów na parkurze. Zawody rozpoczęły się o godzinie 8.30 trzema konkursami towarzyskimi , gdzie wykazać się mogli zawodnicy rozpoczynający swoją karierę w dyscyplinie skoki przez przeszkody. Następnie rywalizację rozpoczęli zawodnicy posiadający licencję sportową, którzy rywalizowali w pięciu kategoriach podzielonych według wysokości przeszkód pokonywanych podczas przejazdu. Konkursy rozgrywane były na wysokościach od 90cm do 120cm. Ostatni konkurs noszący nazwę "konkurs z niespodzianką" przyniósł najwięcej adrenaliny, gdyż polegał na przejechaniu przez parę (koń+jeździec) pięciu przeszkód, a następnie zawodnik lub jego pełnoletni opiekun przesiadał się do samochodu, należącego do głównego sponsora zawodów, marki volkswagen App Up, którym musiał pokonać tor zręcznościowy i przeciąć celowniki mety.
Pogoda sprzyjała zawodnikom, a konkursy odbyły się dzięki licznym sponsorom oraz wolontariuszom, którzy wytrwale pomagali do końca trwania zawodów, za co im serdecznie dziękujemy w imieniu organizatorów.

Zapraszamy w przyszłym roku!

Zapowiedzi wydarzeń

Najnowszy film

XIII Carbo Asecura Bieg Pszczyński z czarnym kotem w tle przechodzi do historii.

Copyright © 2008-2012 MORiS Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: pless-intermedia