Na sankach latem

2021-06-01, 11:49

W niedzielę, w Parku Książęcym można było zobaczyć niecodzienną konstrukcję. Co więcej, można było ją wypróbować.
"Zamieszania" narobiły pszczyńskie saneczkarki. Julia Płowy, Klaudia Promny i ich koleżanki pomagały zgłębić tajniki saneczkarstwa.

Dzięki podpowiedziom Mistrzyń każdy mógł spróbować swoich sił w letniej wersji tej emocjonującej dyscypliny sportu. Na zakończenie krótkiego kursu uczestnik otrzymywał pamiątkowy certyfikat.

Organizatorami wydarzenia pn. ABC saneczkarstwa na torach naturalnych w Parku Książęcym w Pszczynie w prezencie na Dzień Dziecka były najlepsze polskie saneczkarki startujące na torach naturalnych, mistrzynie i medalistki Mistrzostw Polski wraz z wychowankami Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Pszczynie, które zaprosiły dzieci na letnią naukę podstaw saneczkarstwa na sankorolkach. Julia Płowy, Klaudia Promny są czołowymi zawodniczkami zawodów międzynarodowych, Zuzanna Orszulik, Weronika Piech i Emilia Krawczyk również mają duże doświadczenie międzynarodowe i krajowe w tej dyscyplinie sportowej.
Wszystkie z dużym zaangażowaniem, bardzo profesjonalnie, ale też z wdziękiem przekazywały wielu dzieciom przybyłym z rodzicami do Parku Książęcego sportową radość i podstawowe zasady jak można w przyszłości iść w ich ślady. Każde dziecko, które próbowało jazdy na sankorolkach otrzymało okolicznościowy dyplom uczestnictwa. Była to pierwsza tego typu impreza, w którą bardzo dużo swego zaangażowania włożył Pan Krzysztof Orszulik - mieszkaniec Pszczyny a zarazem Członek Zarządu Polskiego Związku Sportów Saneczkowych. Dzieci i rodzice powtarzały, by taki prezent był powtarzany w następnych latach. Czy nie warto spełniać marzeń dzieci ?

fot. organizatora
01
pokaz jazdy autorstwa Klaudii Promny
02
Klaudia Promny udzieła rad uczestnikom kursu
03
Klaudia Promny wręcza certyfikat
04
organizatorki z trenerem

Zapowiedzi wydarzeń

23. NTB

2022-01-20

Polecamy

Rodzinny Badminton - Aktywny rodzic z dzieckiem

Najnowszy film

Rodzinne zajęcia ruchowe

Copyright © 2008-2012 MORiS Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: pless-intermedia