Mistrzostwa Makroregionu w Biegach Przełajowych

2011-03-21, 13:30

W sobotę 19 marca 2011 roku w Głogówku odbyły się Makroregionalne Mistrzostwa w Biegach Przełajowych obejmujące województwa śląskie i opolskie.

Trasa usytuowana w parku, przy ruinach zamku była bardzo wymagająca. ?Szybkie? odcinki szutrowymi alejkami, długi podbieg do mety predysponowały zawodników solidnie przygotowanych do trudnych warunków. Doskonale spisali się zawodnicy LKS Pszczyna. Katarzyna Gawlak bezapelacyjnie zwyciężyła w biegu na 1500 m młodziczek. Czwarte miejsce zajęła ambitnie finiszująca Sylwia Indeka niewiele przegrywając z trzecią na mecie zawodniczką z Bytomia. W eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (juniorzy młodsi) na dystansie 2000m dziewcząt zwyciężyła zgodnie z przewidywaniami Natalia Wiera przed koleżanką klubową Ewelina Gawlak. W biegu na 3000m juniorów młodszych Szymon Ostrowski zajął 7 miejsce. Natalia, Ewa i Szymon zakwalifikowali się do reprezentacji Śląska na OOM w Biegach Przełajowych, które odbędą się 4 kwietnia br. w Bydgoszczy. Pełne wyniki na www.slkzla.pzla.pl