10,98 sek. Błażeja Helbika w biegu na 100m poczas Mistrzostw Śląska Juniorów w LA

2010-05-17, 10:53

Podczas rozgrywanych w sobotę 15 maja br. w Sosnowcu Mistrzostw Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych, pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, padło wiele wartościowych wyników i rekordów życiowych. Autorami tychże byli między innymi zawodnicy LKS Pszczyna.

Doskonały wynik, będący rekordem życiowym, uzyskał Błażej Helbik w biegu eliminacyjnym na 100m - 10,98. Choć był to najlepszy wynik eliminacji, w finale Błażej zajął III miejsce z wynikiem 11,12. Przegrał jednak z zawodnikami, którzy są czołowymi sprinterami Polski ( m. in. medalistami Halowych Mistrzostw Juniorów Młodszych). Podobnie jak w biegu chłopców, dziewczęta ze Śląska są również najszybsze w Polsce. W biegu na 100m Joanna Helbik zajęła III miejsce z rekordem życiowym12,45 ( el. 12,67) ulegając Angelice Stępień z Rudy Śląskiej i Katarzynie Gwiazdoń z AZS Katowice. Ubiegłoroczna srebrna medalistka Mistrzostw Polski Młodzików w skoku w dal Ana Szymańska , borykająca się od ponad miesiąca z kontuzją kolana, zdobyła srebrny medal z wynikiem 5,11m w kategorii juniorek młodszych. Ania w tym roku uzyskała już wynik 5,38m. Czwarte miejsce zajęła Maria Wolszczak (4,66m). W skoku w dal juniorów młodszych wicemistrzem Śląska został Piotr Bryła skacząc na odległość 6,42m (rek. życ.).
W kategorii juniorek Karolina Baczyńska zdobyła brązowy medal w biegu na 1500m z wynikem 4:45,58 ( rek. życ.) , zaś Agnieszka Waliczek była 5 na 100m z wynikem 13,31.
W pierwszy dzień zawodów rywalizowali również seniorzy. Pełne wyniki ukażą się na stronie Śląskiego Związku LA. Niestety II dzień zawodów został odwołany z powodu ciągłych opadów deszczu.