Mistrzostwa Makroregionu Juniorów i Juniorów Młodszych w LA.

2012-06-03, ostatnia aktualizacja 2012-06-04, 09:05

Weekend w Bielsku Białej upłynął pod znakiem rekordów życiowych oraz potwierdzenia bardzo dobrej formy pszczyńskich lekkoatletów przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski.

Sobota 2 czerwca 2012 roku.
Chłodno i wietrznie - wiatr przekraczał dopuszczalne 2m/s , więc
wyniki uzyskiwane przez sprinterów nie zostaną uznane.
Doskonałą formę potwierdził Błażej Helbik zwyciężając w biegu na 100m juniorów z wynikiem 10,66 ( el.10,64). Zwycięzcami zostali również juniorzy: Robert Kania w biegu na 400m z wynikiem 50,25 oraz Piotr Bryła w skoku w dal - 6,97m (6,93m przy dopuszczalnym wietrze). Obydwaj zawodnicy ustanowili rekordy życiowe.
Zwyciężczynią w biegu na 2000m pprz. została Ewlina Gawlak, która debiutując w tej konkurecji nie tylko świetnie radziła sobie z pokonywaniem przeszkód, ale też uzyskała bardzo dobry czas 7:22,35.
Startujący poza konkursem młodzicy uzyskali następujące czasy:
Natan Fiedeń 100m - 11,63, Sylwia Indeka - 62,99 i Klaudia Kobiór 65,60 w biegu na 400m.
Srebrne medale zdobyli:
Monika Mularz w biegu na 100m juniorek młodszych 12,66 ( el. 12,46) oraz Szymon Ostrowski, który w biegu na 2000mpprz. poprawił swój rekord życiowy o ponad 10'' uzyskując bardzo dobry wynik - 6:25,70.
Pogoda w niedzielę była łaskawsza dla zawodników.
Klasą samą w sobie jest Natalia Wiera, która okazała się bezkonkurencyjna w biegu na 800m uzyskując wynik 2:11,46. Słowa uznania należą się młodszej o rok Kasi Gawlak, która zdobyła srebrny medal i uzyskała znakomity wynik 2:12,90 ( obie zawodniczki są juniorkami mlodszymi). Srebrne medale zdobyły juniorki - Asia Helbik w biegu na 200m 25,76 oraz Ania Szymańska 11,58m ( wszyscy LKS Pszczyna)