Mistrzostwa Śląska w Biegach Przełajowych

2013-02-26, 10:01

W sobotę 23 lutego 2013 roku po raz 41 mysłowicki cross otwierający wiosenny sezon biegowy na Śląsku zgromadził na starcie wielu czołowych zawodników regionu i kraju.

W ramach crossu odbyły się Mistrzostwa Śląska w biegach przełajowych we wszystkich kategoriach wiekowych. Trasa biegu usytuowana tradycyjnie w parku przy mysłowickiej hali, choć bardzo dobrze przygotowana, wymagała od zawodników umiejętności nie tylko wytrzymałościowych ale i siłowych. Startujący zmierzyć się musieli bowiem nie tylko z długim dystansem ale też z trudnym podłożem z zalegającym śniegiem.
Zawodnicy LKS Pszczyna kolejny raz potwierdzili dobre przygotowanie do sezonu przełajowego, choć niedawno zakończyli starty w zawodach halowych.
Brązowy medal w biegu na 1000m młodziczek zdobyła Klaudia Kobiór.
Mistrzynią Śląska w biegu na 2000m juniorek młodszych została Kasia Gawlak przed zdobywczynią srebrnego medalu Sylwią Indeką.
Mistrzynią Śląska w biegu na 3000m juniorek została ponownie Natalia Wiera. Czwarte miejsce w tym biegu zajęła Ewelina Gawlak.
W biegu na 4000m juniorów Szymon Ostrowski uplasował się na piątej pozycji.

Dla zawodników był to jedyny sprawdzian formy przed Mistrzostwami Polski w Biegach Przełajowych, które odbędą się 10 marca br. w Bydgoszczy - Natalia i Ewa wystartują na dystansie 2km natomiast Szymon na dystansie 3km.
Młodziczki: Klaudia Kobiór i Honorata Kokot wystartują 8 marca w Korfantowie
w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Biegach Przełajowych na dystansie 1,5km. Sezon przełajowy zakończą: Kasia Gawlak i Sylwia Indeka startujące na dystansie 2 km w Mistrzostwach Polski w Przełajach Juniorów Młodszych, które odbędą się 23 marca br. w Kwidzyniu.