Doskonały występ pszczyńskich sprinterów w Halowych Mistrzostwach Śląska Młodzików

2008-02-17, 13:56

Bardzo dobrym występem pszczyńscy młodzicy zakończyli sezon halowy w Mistrzostwach Śląska, które odbyły się w sobotę 16 lutego 2008 roku w Brzeszczach .Niekwestionowanym halowym Mistrzem naszego województwa w biegu na 60m został Błażej Helbik. W eliminacjach uzyskał wynik 7,44s, w finale zaś zdeklasował rywali wynikiem 7,29s wyrównując należący do siebie halowy rekord Śląska młodzików.

Ogromną niespodziankę sprawiły dziewczęta, które były wprawdzie w gronie faworytek w biegu na 60m, ale wyniki uzyskane w eliminacjach przez Joasię Helbik 8,25s i Anię Szymańską 8,22s ( bo o nich mowa) oraz zawodniczek z Katowic i Mysłowic 8,25 i 8,27 pozostawiały otwartą sprawę miejsc medalowych. Kilka setnych sekundy zabrakło naszej trzeciej zawodniczce Marysi Wolszczak ( 8,70 s) by zakwalifikowała się do finału.
Nie zawiodła zdecydowana faworytka Angelika Stępień ( Pogoń Ruda Śląska) ubiegłoroczna srebrna medalistka Mistrzostw Polski Młodziczek w biegu na 100m wygrywając bieg z nowym rekordem Śląska 7,80s. Srebro i brąz należał do naszych dziewcząt. Po pasjonującej walce wicemistrzynią Śląska została Joanna Helbik uzyskując doskonały wynik 8,11s ? rekord życiowy, zaś brązowy medal o rok młodsza od rywalek Ania Szymańska z równie doskonałym wynikiem i rekordem życiowym 8,13s.
Warto przypomnieć, że ta utalentowana trójka trenowała z mamą Asi i Błażeja Barbarą Helbik, a od obecnego sezonu z grupą starszych zawodników pod okiem Joachima Helbika.

Zapowiedzi wydarzeń

Polecamy

XIV Pszczyńska Olimpiada Przedszkolaków

Rodzinny Badminton - Aktywny rodzic z dzieckiem

Najnowszy film

Gala Sportu - Nagrody i Wyróżnienia Burmistrza Pszczyny w dziedzinie Sportu

Copyright © 2008-2012 MORiS Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: pless-intermedia