Mistrzostwa Śląska Młodzików

2010-06-21, 11:32

Podczas rozgrywanych w niedzielę 20 czerwca br Mistzrostw Śląska Młodzików w Lekkiej Atletyce doskonałą formę zaprezentowały dziewczęta LKS Pszczyna.

Po raz kolejny mistrzynią województwa w biegu na 600m została Natalia Wiera uzyskując bardzo dobry wynik 1:38,80 (Natalia już drugi rok jest najlepszą młodziczką na średnich dystansach na Śląsku).
Na szczególną uwagę zasługują dwie srebrne medalistki: Kasia i Monika, które śa o rok młodsze od rywalek.
Wicemistrzynią Śląska w biegu nna 600m została Katarzyna Gawlak - 1:40,34 ( Kasia w tym roku legitymuje się wynikiem 1:39,00). Srebrny medal w biegu na 100m z rekordami życiowymi w biegach - eliminacyjnym i finałowym: odpowiednio: 13,03 i 12,91 zdobyła Monika Mularz.
Zawody młodzików kończą pierwszą część sezonu w tej kategorii wiekowej. Najważniejsze starty przed dziewczętami sąwe wrześniu: 12 - Makroregionalne Mistzrostwa Młodzików stanowiące bezpośrednie eliminacje do Mistzrostw Polski Młodzików, które odbędą się 25 i 26 września w Toruniu.