XVI Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych

2010-06-15, 12:47

W dniach 11-13 czerwca 2010 roku na stadionie warszawskiego Orła odbył się XVI Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych . Już po raz dziesiąty udział w tych zawodach wzięła reprezentacja młodych zawodników z Pszczyny. Wśród ponad 3 tysięcy startujących zawodników z 65 ośrodków nasi reprezentanci ( 78 uczniów) zdobyli 3 medale.

Podczas 10 lat startów zdobyliśmy 20 medali: 7 złotych, 7 srebrnych i 6 brązowych.
W tym roku na szczególne wyróżnienie zasługuje nasza pierwsza złota medalistka w 10-letniej czwartkowej historii Martyna Czarnynoga z Bojszów, która zwyciężyła w biegu na 60m dziewcząt klas V z wynikiem 8,61s ( 8,48 el. - rekord pszczyńskich czwartków ).
Srebrne medale zdobyli: Dominik Furtok ( SP2 Pszczyna)w biegu na 300m chłopców klas V z wynikiem 41,96s - rekord pszczyńskich czwartków ( 43,93 el.) oraz Łukasz Gonska ( SP9 Łąka ) w biegu na 300m klas IV z wynikiem 48,21s (el. 49,35).
Niemal wszczyscy nasi zawodnicy poprawili swoje dotychczasowe najlepsze rezultaty, a oprócz medalistów wyróżnili się:
  1. Karolina Pustelnik (SP Goczałkowice) 4miejsce, klasa V - skok w dal, 4,51m
  2. Dagmara Pękała - nasza najmłodsza uczestniczka - trzecioklasistka (SP1) 4miejsce, klasa IV - rzut piłeczką palantową 37,50m - rekord pszczyńskich czwartków