Wygrywają dziewczyny z charakterem

2011-10-18, 11:35

badminton

Dużym sukcesem dziewczyn z Plesbadu zakończył się XX Krajowy Turniej Juniorów i Młodzików o Puchar Śląska. W kategorii juniorów pierwsze i drugie miejsce zajęły dziewczyny z Pszczyny.

Najlepszą formę tego dnia (15.10.2011) zaprezentowała Anna Goc. Niewiele gorzej (w finale przegrała w 3 setach) zagrała Kornelia Marczak. Tuż za podium uplasowała się także Weronika Strąk. Nasze dziewczyny rozdzieliła Kamila Morawska ze Spartakusa Niepołomice.

Tryumf singlu połączony był także z sukcesem w grze podwójnej. Wygrały Weronika Strąk i Kornelia Marczak. W finale pokonały parę Anna Goc/ Katarzyna Mysłek (LUKS Jedynka Częstochowa).

Drugie miejsce w grze deblowej juniorów zajął natomiast Filip Stępniak. Filip ostatnio poczynił duże postępy w grze, co pozwoliło mu, razem z Michałem Ociepą (BKS Częstochowa) stanąć na podium.

Swoje doświadczenia zbierali także młodzicy. Tym razem najlepiej poszło Oli Wyrobek i Tomkowi Klepkowi. Zgodnie zajęli piąte miejsca w grze pojedynczej oraz trzecie w mieszanej. Trzecie miejsca w grupach eliminacyjnych zajęli Tomek Trębicki, Wojtek Brudek i Kuba Kita.

Za tydzień w Dąbrowie Górniczej Ząbkowicach odbędzie się I Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Młodzików (który jest jednocześnie pierwszą eliminacją do Mistrzostw Polski Młodzików).

Więcej można przeczytać na www.plesbad.pl

Najnowszy film

Mistrzostwa Pszczyny i Ziemi Pszczyńskiej w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie

Copyright © 2008-2012 MORiS Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: pless-intermedia