III Festiwal Rekreacji i Sportu

2019-09-18, 14:02

W niedzielę, 22 września od godziny 12.00 na pszczyńskim rynku rozpocznie się III Festiwal Rekreacji i Sportu połączony z akcją charytatywną dla Roberta Krawca.

III Festiwal Rekreacji i Sportu

=======================================================

Plan prezentacji sportowych klubów

12.00 - GregTeam - narciarstwo /pickleball
12.15 - UKS PlessWave
12.45 - Aktywna Pszczyna
13.15 - Szkółka Szachowa F7
13.45 - UKS Plesbad Pszczyna
14.15 - LKS Pszczyna
14.45 - Plessówka
15.15 - GregTeam - tenis
15.45 - Wichura
16.15 - UKŻ MORiS
16.45 - Diablak

Około godz.17.15-17.30 rozpocznie się koncert zespołu "now"

Zespół now powstał z inicjatywy Dominiki Pałyz i Szymona Pałyza w 2016 r., kiedy do składu dołączyła wokalistka Dorota Duda oraz basista Kuba Kałuża. Grupa jest jednym z laureatów przeglądu GIMP 2016.now: Dorota Duda - wokal, Szymon Pałyz - gitara, Kuba Kałuża - gitara basowa, Dominika Pałyz - perkusja.

AKCJA CHARYTATYWNA

Robert urodził się w 2012r. z chorobą genetyczną "Zespołem Aperta". Jest to zespół wielu wad wrodzonych układu kostno-szkieletowego, polegający głównie na przedwczesnym zrośnięciu kości czaszki powodujących deformację głowy i twarzoczaszki. Choroba powoduje również zrośnięcie się paluszków w dłoniach i stopach dziecka, a także usztywnienie i zrosty w stawach. Z powodu niedorozwoju szczęki i rozszczepu podniebienia ma problemy z prawidłowym gryzieniem oraz mową. Wymaga też ciągłej opieki wielu lekarzy specjalistów i rehabilitantów, a w codziennym życiu, całodobowego nadzoru rodziców. Choroba negatywnie wpływa na jego rozwój, powodując trudności w wielu dziedzinach życia i kontaktach międzyludzkich. Każda najprostsza próba nauczenia się, czy poznania czegoś nowego jest dla niego ogromnym wyzwaniem.

Robert przeszedł już 3 operacje ratujące życie i 2 operacje dłoni. Swoją większą część życia spędza w przychodniach, w szpitalach i na rehabilitacjach. Leczenie wymaga ogromnego zaangażowania bliskich i ponoszenia dużych kosztów, które przewyższają możliwości jego rodziny. Roberta czekają jeszcze kolejne operacje dłoni, stóp i twarzoczaszki.
Źródło:https://omnibus.pless.pl/podopieczni/robert-krawiec

Zapowiedzi wydarzeń

Polecamy

Grand Prix Ziemi Pszczyńskiej w badmintonie

Rodzinny Badminton - Aktywny rodzic z dzieckiem

Najnowszy film

Gala rozdania nagród w dziedzinie sportu

Copyright © 2008-2012 MORiS Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: pless-intermedia