18. NTB o Puchar Burmistrza Pszczyny i Starosty Pszczyńskiego w badmintonie

2016-01-25, 08:50

Do pobrania

202 osoby rywalizowały na kortach badmintonowych podczas 18. Noworocznego Turnieju Badmintona o Puchar Burmistrza Pszczyny i Starosty Pszczyńskiego.

Mimo, że turniej zaliczany jest raczej do towarzyskich, towarzyszyło mu mnóstwo emocji. Najczęściej pojawiały się te pozytywne - radość, nadzieja zwycięstwa, szczęście po wygranym meczu.

Na twarzach uczestników było nawet widać zadowolenie ze swojej postawy po przegranej (po prostu przeciwnik był jeszcze lepszy !!!).

Do hali Powiatowego Ośrodka Rekreacji i Sportu przyjechali uczestnicy z Czech, Polski południowej oraz Łodzi.

W sobotę, 16 stycznia br., rywalizowali dorośli. Mistrzami okazali się: Anna Stanaszek ( Bielsko-Biała) i Robert Borszcz (Zabrze) - Amatorzy, Nadia Socha (Pszczyna) i Jacek Janko - Amatorzy raz do roku, Katarzyna Klepek (Ćwiklice) i Marek Piesecki (Cieszyn)- nauczyciele, Marta Wojciechowska-Smolarz (Wisła Mała) i Mirosław Duda (Skoczów) - VIP, Kornelia Marczak (Pszczyna) i Robert Czembor (Pszczyna) - masters, Filip Stępniak (Pszczyna)/ Mateusz Matuszczak (Bielsko-Biała) - gry podwójne.

fot. Marcin Miłek

W niedzielę, spośród 120 uczestników najlepsi okazali się: Amelia Krząkała (Kędzierzyn - K.) i Brajan Płoszczyca (Bieruń) - kategoria do lat 9, Kinga Stokfisz (Bieruń) i Michał Szczypka (Bielsko-Biała) - do lat 11, Daria Zimnol (Pszczyna) i Matej Rzeplinski (Czechy) - do 13 lat, Arianna Biel [b] (Bieruń) i [b]Wojciech Brudek (Pszczyna) - do lat 15 oraz Dagmara Pękała (Pszczyna) i Tomasz Klepek (Pszczyna) - do lat 18.

fot. Paulina Dziędziel


Pełne wyniki w załączniku.
Więcej zdjęć na naszym profilu FB.

Zawody patronatem, po raz kolejny, objęli Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol oraz Starosta Pszczyński Paweł Sadza.

Organizatorami byli:

UKS Plesbad Pszczyna, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie; Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie;Starostwo Powiatowe w Pszczynie; Urząd Miasta Pszczyna; Pszczyńska Fundacja Wspierania i Rozwoju Sportu.

Zapowiedzi wydarzeń

Najnowszy film

XIV Pszczyńska Olimpiada Przedszkolaków

Copyright © 2008-2012 MORiS Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: pless-intermedia