Paweł Pietryja został powołany do Kadry Narodowej Juniorów

2010-06-08, 14:00

W dniach od 30 maja do 6 czerwca w Rajgrodzie odbyło się pierwsze zgrupowanie kadry narodowej juniorów, rozpoczynające cykl przygotowań do Mistrzostw Europy 2011 oraz Mistrzostw Europy U17 2011. Zgrupowanie zostało niemalże w całości poświęcone technice i taktyce gier mieszanych oraz podwójnych. Podczas treningów zaobserwować można było bardzo duże zaangażowanie wszystkich zawodników. Zawodnicy, poza treningami uczestniczyli w zajęciach teoretycznych dotyczących analizy gier podwójnych i mieszanych oraz spotkania z psychologiem, a najbardziej zmęczeni treningami mieli okazję skorzystać z zabiegów odnowy biologicznej. więcej »

Epoka dziewczyn

2010-06-08, 13:54

W dniu 5 czerwca w Głubczycach odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Badmintonie. Pszczynę reprezentowało dziewięcioro zawodników. Największe gratulacje należą się Kornelii Marczak. Przebrnąwszy bez straty seta przez pierwsze mecze, w finale gry pojedynczej spotkała się z faworytką turnieju Nikolą Samson z Katowic. Tym razem pszczyńska zawodniczka okazała się lepsza wygrywając 2:1 w setach. Również w grze podwójnej obie zawodniczki (Marczak/Samson) były bezkonkurencyjne wygrywając cały turniej. więcej »

Pszczyński Turniej Badmintona

2010-05-29, 14:18

W sobotę 29 maja w hali sportowej MORiS odbył się kolejny Turniej Badmintona dla Dzieci i Młodzieży. Tym razem zawody były połączone z obchodami zbliżającego się Dnia Dziecka. Atmosfera wśród uczestników była iście świąteczna - gościło dużo uśmiechu i wzajemnej życzliwości. Zacięta rywalizacja sportowa nie przeszkadzała w zawiązywaniu i utrwalaniu przyjaźni. więcej »

Badmintonowi Mistrzowie Śląska

2010-05-24, 21:08

Fantastycznie dla pszczyńskich badmintonistów zakończyły się Mistrzostwa Śląska Juniorów i Młodzików. Zawody rozgrywane w ładnej hali w Lublińcu zdominowały przede wszystkim dziewczyny z Pszczyny. Wśród młodziczek wygrała KORNELIA MARCZAK. więcej »

Srebrny medal Mistrzostw Polski

2010-03-23, 14:33

Mamy srebro!W dniach 19-21.03.2010 pszczyńscy badmintoniści brali udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski i Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów w Choroszczy w składzie: Patrycja Goc, Weronika Strąk, Paweł Pietryja i Wojtek Wilkosz. więcej »

Szkoły Podstawowe grały w badmintona.

2010-03-18, 11:34

17 marca w Hali Sportowej MORiS odbyły się miejskie rozgrywki badmintona szkół podstawowych. Wystartowało pięć szkół, zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców. więcej »

Ferie zimowe - wyniki badmintona

2010-02-26, 11:55

W czwartek 25 lutego swoje rozgrywki mieli badmintoniści. Swój udział zgłosiło 39 osób. Liczną grupę stanowiły najmłodsze dzieci. Liczba przerodziła się także w jakość - dla pierwszo-, drugoklasistów badminton to już nie tylko przebijanie lotki. Widać, że pilnie uczą się od swoich starszych koleżanek czy kolegów. A mają od kogo się uczyć: Paweł Pietryja to brązowy medalista Mistrzostw Polski seniorów. Pozostali przedstawiciele pszczyńskiego badmintona także są zaliczani do krajowej czołówki. Dlatego zwycięzcy poszczególnych kategorii zasłużyli na atrakcyjne puchary. więcej »

XII Noworoczny Turniej Badmintona o Puchar Burmistrza Pszczyny

2009-12-17, 12:38

MORiS Pszczyna, UKS Plesbad Pszczyna oraz POSiR Pszczyna zapraszają na XII Noworoczny Turniej Badmintona o Puchar Burmistrza Pszczyny.Zawody odbędą sią w dniach 23-24 stycznia 2010 roku. W halach MORiS oraz POSiR mogą zagrać: Amatorzy, Weterani oraz najmłodsi sympatycy badmintona.Honorowy Patronat objął Burmistrz Pszczyny Krystian Szostak.Zapraszamy więcej »

Pszczyński Turniej Badmintona

2009-12-15, 14:50

W sobotę 12 grudnia w hali sportowej MORiS odbył się Pszczyński Turniej Badmintona. Dotychczas w zawodach uczestniczyły tylko dzieci i młodzież. Po raz pierwszy wystartowali także dorośli (większość stanowili rodzice grających w turnieju dzieci).Liczną obsadę stanowili najmłodsi zawodnicy ? klas 1-4 szkół podstawowych. Z tego można przypuszczać, że wkrótce wyrosną kolejni medaliści Mistrzostw Polski w badmintonie.Nagrody wręczał dyrektor MORiS Dariusz Zuber, który pojawił się w towarzystwie swojego dwuletniego syna Mikołaja.Impreza udała się dzięki pomocy firm: Brudek Ogrody, Dolce Vita, Snack Bar ?Spray?, Sklep ?Śmieszne rzeczy?; Piekarnia Haliny Tomaszek; Kowalstwo Artystyczne Kapałaoraz portalom: www.pless.pl i sps24.pl. więcej »

Krajowy Turniej Seniorów i Juniorów Młodszych

2009-10-23, 12:36

10. i 11. października na hali POSiR przy ul. Zamenhofa 5a odbył się XIV Krajowy Turniej Seniorów i Juniorów Młodszych o Puchar Śląska. Do rywalizacji stanęło 125 osób z 23 klubów z całej Polski rozgrywając prawie 230 meczy. więcej »

Zapowiedzi wydarzeń

Najnowszy film

Wyniki - XV Pszczyńska Olimpiada Przedszkolaków

Copyright © 2008-2012 MORiS Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: pless-intermedia