Z ogromnym żalem żegnamy Pana Pawła Skupina.

2021-04-12, 11:53

Do pobrania

Dyrektor i pracownicy Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Pszczynie składają wyrazy współczucia Rodzinie i bliskim.
Przez wiele lat gościliśmy tego niezwykle oddanego trenera na naszych obiektach sportowych. Obiektach, których powstaniem był współtwórcą.

Ze sportem związał się na całe życie. Był zawodnikiem, a przez kilkadziesiąt lat trenerem i pasjonatem lekkoatletyki.
Początkowo zajmował się piłką nożną, siatkówką i koszykówką. Ale ukochał lekką atletkę, z którą nie rozstawał się od 1954 roku do niemal ostatnich lat życia. Był trenerem w klubie "Start" Pszczyna, "Iskra" Pszczyna oraz "Kolejarz" Katowice, by w 1980 roku na stałe wrócić do pracy z młodzieżą w pszczyńskiej "Iskrze".
Wychowankami pana Pawła byli: Tadeusz Majsner ( 800m), Jan Kryut ( przeszkody). Pod jego okiem początki swojej przygody z lekką atletyką zaczynali: przyszły olimpijczyk z Meksyku Roland Brehmer oraz członek kadry narodowej Włodzimierz Bilecki.
Wśród medalistów Mistrzostw Polski należy wymienić wieloboistki, obecnie nauczycielki wychowania fizycznego pszczyńskich szkół, panie: Katarzynę Grabowskę i Agnieszkę Szczypkę ( Wojciech) oraz Szymona Kamińskiego ( 800m) i oszczepnika Bartka Kempnego. Ten ostatni oprócz tytułu Mistrza Polski, reprezentanta Polski, członka Kadry Narodowej świetnie spisał się w Mistrzostwach Europy U20 w Hengelo
(Holandia) zajmując czwarte miejsce w rzucie oszczepem.
PSkupin

Zapowiedzi wydarzeń

Najnowszy film

Pszczyńsko-Czechowicka Liga Przełajowa

Copyright © 2008-2012 MORiS Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: pless-intermedia