Nagrody i Wyróżnienia Burmistrza Pszczyny w Dziedzinie Sportu za rok 2020

2021-03-31, 14:08

Za nami coroczne wręczenie Nagród Burmistrza w Dziedzinie Sportu. Nagrody i wyróżnienia przyznawane są zawodnikom za osiągnięte wysokie wyniki w krajowym i międzynarodowym współzawodnictwie sportowym oraz trenerom i działaczom sportowym za szczególny wkład w pracę na rzecz rozwoju pszczyńskiego sportu.

W czwartek 25 marca 2021 roku uhonorowanych łącznie zostało 106 zawodników, trenerów i działaczy za trud i wytężoną pracę w 2020 roku. Wśród nagrodzonych laureatów znalazło się 69 zawodników, którzy osiągnęli liczne sukcesy między innymi w: pływaniu, strzelectwie, lekkoatletyce, badmintonie, siatkówce, piłce nożnej, koszykówce, w szachach, kolarstwie, żeglarstwie, tenisie ziemnym, sztukach walki, akrobatyce, skacie czy saneczkarstwie.

W środę 31 marca 2021 roku statuetkę Lwa Pszczyny za całokształt pracy trenerskiej z rąk Burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola oraz Dyrektora Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Pszczynie Sławomira Kowalskiego odebrał Zbigniew Halama- nestor i prekursor tenisa stołowego na terenach pszczyńskich. Od najmłodszych lat związany ze sportem. W latach młodzieńczych zainteresowany był narciarstwem i piłką nożna. W szkole średniej grał w piłkę nożną w LZS Piasek, później w LZS Czarków. Grał również w szachy, uprawiał boks, a z Kazimierzem Gazdą trenował jazdę na rowerze. Przez 20 lat pracy w Fabryce Sprzętu Elektrycznego w Czechowicach - Dziedzicach trenował zawodników tenisa stołowego i piłki nożnej w tamtejszym klubie sportowym. W 1973 roku przez rok trenował drużynę piłkarską klasy okręgowej klubu piłkarskiego przy KWK "Murcki". Przez kolejne 19 lat w klubie górniczym zajmował się szkoleniem całej sekcji piłkarskiej wszystkich grup wiekowych. W 1983 roku na AWF w Krakowie zdobył tytuł trenera II klasy państwowej. W międzyczasie dorywczo zatrudniał się jako trener w Piasku, gdzie prowadził w LZS piłkę nożną oraz grupę tenisa stołowego. Od czasu przejścia na emeryturę w 1992 roku Zbigniew Halama nie zajmował się już piłką nożną. W 2002 roku grupę tenisa z Piasku przekazał do Uczniowskiego Ludowego Klubu Tenisa Sportowego, którego jest współtwórcą. Przez lata angażował się w prowadzenie turniejów tenisowych oraz w opiekę nad uczniowską grupę tenisa w SP nr 2 oraz w szkole w Piasku. Za swoją działalność w dziedzinie tenisa stołowego otrzymał między innymi brązowy (1981 rok) i srebrny (1984 rok) Krzyż Zasługi nadany przez Komitet Kultury Fizycznej i Turystyki oraz Złotą Odznakę Polskiego Związku Tenisa Stołowego w 1985 roku.


fot. Anna P, Oskar, A.P


Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych latach.

Zapowiedzi wydarzeń

Najnowszy film

Pszczyńsko-Czechowicka Liga Przełajowa

Copyright © 2008-2012 MORiS Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: pless-intermedia