Sylwia Indeka mistrzynią, Łukasz Jatczak wicemistrzem Polski w Biegach Przełajowych

2016-03-21, 09:07

W dniach 19-20 marca 2016 roku w Żaganiu odbyły się Przełajowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Seniorów.

I dzień mistrzostw.
Doskonale spisali się nasi zawodnicy:
Sylwia Indeka bezapelacyjnie zwyciężyła w biegu na 2km juniorek. Prowadząc od startu do mety potwierdziła doskonałą dyspozycję i ogromny hart ducha na tej wymagającej trasie.
Jak Sylwia była faworytką, tak Łukasz Jatczak startujący pierwszy rok w kategorii juniorów młodszych sprawił nam swoją postawą niespodziankę zdobywając po pasjonującej walce na ostatnich metrach srebrny medal w biegu na 3km.
Bardzo dobrze spisały się również Karolina Korny zajmując 9 miejsce oraz Klaudia Kobiór - 21 miejsce w biegu na 2km juniorek.

Tegoroczne biegi przełajowe odbywały się na terenie żagańskiego poligonu: dukty leśne, piach, woda i selektywna droga czołgowa stawiały przed uczestnikami duże wyzwania.
Historycznie:
Zawody odbywały się na terenie Stalag Luft III - niemieckiego obozu jenieckiego utworzonego podczas II wojny światowej i przeznaczonego dla zatrzymanych lotnikow alianckich. W filmie "Wielka Ucieczka" z 1963 roku ze znakomitą rolą Steve McQueena, została opisana słynna ucieczka ponad 70 jeńców w nocy z 24 na 25 marca 1944 roku. Trzem: dwóm Norwegom oraz jednemu Holenderowi udało się uciec. Reszta została zatrzymana, a większość rozstrzelana.

II dzień mistrzostw.
W niedzielę 20 marca rywalizowali: seniorki na dystansie 5km oraz seniorzy na dystansach 4km i 10 km.
Doskonałe 10 miejsce w biegu na 4km zajął Szymon Ostrowski nawiązując walkę i pokonując wielu utytułowanych zawodników.
Specjalizująca się w biegu przeszkodowym Ewelina Gawlak zajęła 15 miejsce.
Start w tegorocznych biegach przełajowych należy zaliczyć do niezwykle udanych.