Brąz Eweliny Gawlak na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

2015-09-07, 12:24

Podczas 32. Młodzieżowych Mistrzostw Polski, które odbyły się w dniach 4-6.09.2015 roku w Białymstoku Ewelina Gawlak ( LKS Pszczyna ) zdobyła brązowy medal w biegu na 3000m pprz. poprawiając swój dotychczasowy rekord życiowy o ponad 15 sekund uzyskując rezultat 10:44,09.

Zwyciężyła Amelia Czerwińska z Legii Warszawa 10:38,98, zaś srebrny medal zdobyła Joanna Terefenko z Jantara Ustki.

Drugi dzień mistrzostw to start Ewy i Szymona Ostrowskiego na najdłuższym dystansie mistrzostw 5000m.
Ewa idąc za ciosem, świetnie się zaprezentowała, zajmując wysokie piąte miejsce z rekordem życiowym 17:34,56. Zwyciężyła Katarzyna Rutkowska ( 17:05,22) z Podlasia Białystok przed Amelią Czerwińską ( 17:14,56) i Pauliną Pawłowską ( 17:16,50) - AZS Lublin. Czwarta była fawortyka prowadząca w biegu niemal przez cały dystans Ania Wójcik z Victorii Stalowa Wola.
W biegu panów na dystansie 5000m Szymon Ostrowski zajął 17 miejsce z wynikiem 15:22,42.