Turniej w Bieruniu na początek ferii zimowych.

2013-02-12, 12:36

Od turnieju w Bieruniu rozpoczęli swoje ferie pszczyńscy badmintoniści. 9 lutego rozegrano Krajowe Turnieje w kategoriach: junior młodszy i młodzik młodszy. W zawodach wystartowali reprezentanci województw: śląskiego, opolskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Z Pszczyny najlepsze wyniki osiągnęła Kornelia Marczak. Wygrała debla (z Asią Stanisz) i miksta (z Kubą Smajdą). Tryumf święcił także nasz mikst w kategorii młodzików młodszych. Tomek Klepek i Dagmara Pękała pokonali wszystkich rywali. Drugie miejsce zajęli Tomek Trębicki z Olą Wyrobek.
Dobrą grą zaimponował Wojtek Jonderko. Najpierw w singlu ograł Konrada Kulawika (UKS Unia Bieruń), a później razem z Arturem Białoniem wywalczył srebro w deblu.
Brązowe medale zdobyli także: Wojtek Brudek (singiel młodzików mł.) oraz juniorzy młodsi: Patrycja Jonderko/ Marta Klepek, Filip Stępniak/ Agata Iskra.
Ogółem był to bardzo udany wyjazd dla pszczyńskich badmintonistów. Gratulacje.
21 lutego w hali MORiS odbędzie się Turniej Badmintona dla dzieci i młodzieży w ramach Ferie z MORiSem 2013.