18. NTB o Puchar Burmistrza Pszczyny i Starosty Pszczyńskiego w badmintonie

2015-12-31, 12:02

Już po raz osiemnasty bawimy się z rakietką goniąc za lotką.
Po raz kolejny Dariusz Skrobol (Burmistrz Pszczyny) i Paweł Sadza (Starosta Pszczyński) objęli nad imprezą patronat.
Zapraszamy 16 i 17 stycznia 2016r.

18. Noworoczny Turniej Badmintona o Puchar Burmistrza Pszczyny i Starosty Pszczyńskiego

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY / REGULAMIN

CEL:
popularyzacja zdrowego i aktywnego trybu życia poprzez uprawianie dyscypliny sportu: badminton
wyłonienie najlepszych zawodniczek zawodników w poszczególnych kategoriach

ORGANIZATORZY:
UKS Plesbad Pszczyna, Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie; Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie; Starostwo Powiatowe w Pszczynie ; Urząd Miasta Pszczyna; Pszczyńska Fundacja Wspierania i Rozwoju Sportu.

HONOROWY PATRONAT:
Dariusz Skrobol - Burmistrz Pszczyny,
Paweł Sadza - Starosta Powiatu Pszczyńskiego.

MIEJSCE:
Hala sportowa POSiR w Pszczynie, ul. Zamenhofa 5a, 8 kortów do gry.

TERMINY:
16.01.2016- dzień dorosłych
godz. 9.00 - Turniej kategorii MASTERS oraz AMATORZY (kobiety i mężczyźni), GRY PODWÓJNE oraz NAUCZYCIELE
godz. 13.30 - UROCZYSTE OTWARCIE
godz. 14.00 - turniej dla AMATORÓW "RAZ DO ROKU" oraz VIP,
godz. 19:00 - Charytatywny Bal Karnawałowy (z podsumowaniem turnieju, restauracja Patio Con Gusto Kuchnia Chleb Wino)

17.01.2016 - dzień dla dzieci i młodzieży
godz. 9.00 - dzieci/ młodzież do 9 , 11, 13, 15 i 18 lat

ZGŁOSZENIA:
Mailowo lub telefonicznie do dnia: 14.01.2016, godz. 23:59, adres: plesbad@poczta.onet.pl, tel. 662 626 512
UWAGA: zawodnik może zgłosić się tylko do jednej kategorii !!!

SYSTEM ROZGRYWEK:
Każdy uczestnik rozegra przynajmniej 2 mecze.
Dostosowany do liczby zgłoszonych zawodników, sugerowany (przy liczbie osób powyżej 5-grupowo-pucharowy, 2 najlepsze osoby awansują do rozgrywek KO o pierwsze miejsca, osoby z miejsc 3-4 w grupach rywalizują w turnieju dodatkowym -w zależności od dostępności kortów; przy liczbie osób 1-5 w danej kategorii-grupowy) W przypadku bardzo dużej liczby gier organizator zastrzega sobie prawo skrócenia gier:
jeden set do 21 pkt. dla "Amatorów Raz do Roku" oraz VIP
dwa wygrane sety do 15 pkt. dla kat. Amatorów
dwa wygrane sety do 21 pkt dla kategorii MASTERS
gry podwójne: dwa wygrane sety do 21 pkt
Dzieci rozgrywają mecze skrócone: U-9, U-11 dwa wygrane sety do 11pkt., U-13 dwa wygrane sety do 15 pkt., U-15 dwa wygrane sety do 21 pkt.
Rozgrywamy mecze o miejsce 3.

SĘDZIA GŁÓWNY: Anna Goc.

OPŁATA STARTOWA:
dorośli: 20 zł. (dzieci bez opłat !!!)

NAGRODY:
Dla najlepszych osób w poszczególnych kategoriach organizatorzy zapewniają:
1 miejsca - puchary, miejsca 2,3, - medale, miejsca 1,2 ,3 - dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

KATEGORIE:
GRY PODWÓJNE: para zawodniczek, zawodników bez rozgraniczenia płci.
NAUCZYCIELE: pracownicy oświaty.
MASTERS: Zawodniczki i zawodnicy powyżej 18 roku życia, ambitni amatorzy i weterani.
AMATORZY: Zawodniczki i zawodnicy, którzy zaczęli uprawiać badmintona po ukończeniu 18 roku życia lub nie trenują od 10 lat.
AMATORZY "RAZ DO ROKU": Osoby grywające w badmintona sporadycznie.
VIP: osoby zaproszone, sponsorzy.
u-9: dzieci do ur. 2007 i później, u-11 (2005-6), u-13 (2003-4), u-15 (2001-2), u-18 (1998-2000).

INNE:
- rozgrywane są tylko gry pojedyncze (oprócz kategorii: gry podwójne)
- lotki plastikowe zapewnia organizator (za zgodą obu stron można rozegrać mecz lotką piórową, w przypadku braku zgody połowa meczu rozgrywana jednym rodzajem lotki, druga połowa-drugim.
- organizator turnieju nie odpowiada za stan zdrowia uczestników.