Wyniki Mistrzostw Pszczyny Szkół Podstawowych w Biegach Łyżwiarskich

2010-02-09, 15:33

We wtorek 9 lutego 2010 roku o godzinie 9:00 na pszczyńskim lodowisku odbyły się Mistrzostwa Pszczyny w Biegach Łyżwiarskich w kategorii Szkół Podstawowych. Zawody odbyły się na następujących dystansach dziewcząt : 250m i 750m oraz na 250m i 1000m chłopców.

W biegu na 250m wygrała Kornelia Marczak przed Sonią Zientek ( obie SP nr1 w Pszczynie ), zaś trzecie miejsce zajęła Aleksandra Czylok z SP nr18 w Pszczynie. Na dłuższym dystansie ( 750m) zwyciężyła Zientek Sonia przed złotą medalistką w sprincie Kornelią Marczak ( obie SP nr1 w Pszczynie). Brązowy medal zdobyła Zuzanna Żagań z SP nr18 w Pszczynie. Rywalizacja drużynowa dziewcząt zakończyła się zwycięstwem SP nr 1 w składzie: Kornelia Marczak, Sonia Zientek, Justyna Kubica i Karolina Zientek ( opiekun Joanna Hochuł ) przed SP nr18 ( opiekun Marek Biela) i SP nr4 ( opiekun Michał Grygier).
W biegu sprinterskim chłopców na dystansie 250m oraz w biegu na 1000m zwyciężył Maciej Nocoń przed Arturem Kielochem i Dawidem Dygowskim ( wszyscy SP nr1 w Pszczynie). W klasyfikacji drużynowej chłopców pierwsze miejsce zajęła SP nr 1 w Pszczynie w składzie : Maciej Nocoń, Artur Kieloch, Dawid Dygowski oraz Jerzy Masny. Drugie SP nr 4, trzecie SP nr 18 ( obie Pszczyna), czwarte SP nr14 w Wiśle Wielkiej ( opiekun Marek Smołka), piąte - SP nr12 w Studzionce.