Kornelia Marczak Mistrzynią Polski

2013-06-17, 11:47

W Piotrkowie Trybunalskim zawodami badmintona zainaugurowano rozgrywki 19. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich 2013. Od 14 do 16 czerwca br. Pszczynę reprezentowali: Kornelia Marczak i Filip Stępniak.

Fantastyczny występ zaliczyła Kornelia. W parze z Joanną Stanisz (UKS Sokół Ropczyce) została Mistrzynią Polski juniorów młodszych w grze deblowej.

Uczennica pszczyńskiego gimnazjum nr 1 dzielnie walczyła nie tylko z przeciwniczkami, ale także z własnymi słabościami (gorączka, odnowiona kontuzja). Niewiele brakowało by już pierwszy mecz zakończył się porażką. Para Daria Gujska/ Kinga Palonka (UKS Kiko Zamość) postawiła ciężkie warunki i trzeba było rozegrać 3 sety. Finał przeciwko parze Emilia Jaworska/ Edyta Mietła także był dramatyczny. Asia i Kornelia wygrały pierwszego seta 21:14, a w drugim prowadziły 14:7 ... I jak to młode kobiety - zmienne są. 9 punktów z rzędu wygrały przedstawicielki Małopolski, sytuacja zrobiła się gorąca. Nerwową końcówkę seta lepiej zagrały Jaworska/ Mietła i wygrały do 18. Trzeciego seta Kornelia z Asią rozpoczęły z wielkim impetem (4:1), prowadziły cały czas z przewagą 3,4 punktów. Niestety znowu zakończenie okazało się trudne. Na szczęście przy stanie 20:19 Kornelia efektownym smeczem zdobyła ostatni punkt. Asia i Kornelia zostały Mistrzyniami Polski.

Tego samego dnia Asia stanęła jeszcze raz na najwyższym stopniu podium - wygrała singla dziewczyn.

Poza deblem, Kornelia zagrała także w parze z Jakubem Smajdą (UKS Ząbkowice Dąbrowa Górn.). W pierwszym meczu pokonali Szymona Hałasę z Kingą Palonką. W drugiej rundzie los zetknął ich z mikstem z Podkarpacia: Rafał Gurga/ Gabriela Ślisz. Po zaciętej rywalizacji nasza para przegrała z wicemistrzami Polski 20:22, 18:21.

Grę mieszaną rozegrał także Filip Stępniak. Razem z Agatą Iskrą (UKS Unia Bieruń) musieli uznać wyższość pary z Dolnego Śląska: Marcin Nowak/ Klaudia Socha.

Dla województwa Śląskiego brązowy medal zdobyli także Jakub Kachniarz i Jakub Smajda (obaj UKS Ząbkowice Dąbrowa Górn.). Reprezentacją Śląska na tej imprezie opiekował się Damian Pławecki.