Zapraszamy do udziału w programie

2017-06-26, ostatnia aktualizacja 2017-06-26, 14:54

Do pobrania

Rusza Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej - Polsailng 2017 !

Rusza Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej - Polsailng 2017 !

Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej - PolSailing jest największymw Polsce, kompleksowym programem wsparcia i popularyzacji żeglarstwa realizowanym przez Polski Związek Żeglarski we współpracy z Okręgowymi Związkami Żeglarskimi i
klubami oraz przy udziale środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Projekt tworzy pięć podstawowych elementów: 

? program edukacji żeglarskiej - zajęć sportowych dla najmłodszych,

? organizacja imprez żeglarskich (regionalne finały programu)
oraz warsztatów edukacji żeglarskiej,

? działania edukacyjno-promocyjne w szkołach oraz dystrybucja książek "ABC Optimista" i "ABC Windsurfingu",

? szklenie kadry (koordynatorów, trenerów, instruktorów, animatorów),

? dystrybucja sprzętu żeglarskiego i materiałów dydaktycznych.

"Tegoroczna, nieco odmieniona formuła programu nastawiona jest z jednej strony na kontynuację dotychczasowych działań, z drugiej na rozwój, a przede wszystkim dalszą współpracę z Okręgowymi Związkami Żeglarskimi i klubami w zakresie upowszechniania
żeglarstwa" mówi Tomasz Chamera - Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego. "Kolejny ośrodek edukacji w klasie Optimist na Śląsku i uzupełnienie dotychczasowej oferty, bezpłatnej nauki żeglarstwa deskowego, o ośrodek w Poznaniu - oznaczają odpowiedź PZŻ na wcześniej zdefiniowane potrzeby. Działania promocyjne i dystrybucja sprzętu w ilości ok. 250 żagli klasy Optimist, pozwoli nam dotrzeć z programem do kolejnych regionów" - dodaje.

Podstawą programu edukacji żeglarskiej jest nie tylko nauka podstaw żeglarstwa, ale również przekazywanie wiedzy i umiejętności dotyczących zasad bezpieczeństwa nad wodą, zdrowego stylu życia oraz odpowiedzialnej postawy wobec środowiska naturalnego.

Bezpośrednimi odbiorcami tej części programu są uczniowie szkół podstawowych.

Program jest realizowany w ośmiu ośrodkach w klasie Optimist (Szczecin, Gdynia, Olsztyn, Poznań, Warszawa, Wrocław, Pszczyna, Kraków) oraz pięciu w windsurfingu (Sopot, Gdańsk, Poznań, Kalisz, Warszawa). W każdym z ośrodków w zajęciach bierze udział 100 dzieci w klasie Optimist (dziewczęta i chłopcy w wieku 7-10 lat)
i 50 w windsurfingu (9-12 lat).

Tegoroczna edycja programu edukacji żeglarskiej jest jego kolejną (piątą) odsłoną.

Nauka żeglowania w klasie Optimist prowadzona była od samego początku, natomiast windsurfing dołączył do programu w 2015 roku. Zasięg programu zwiększa się i co roku dołączają do niego nowe województwa i ośrodki.

 W 2017 roku zajęcia żeglarskie trwają od 26 czerwca do 2 września, obejmując zakresem czasu okres wolny od zajęć szkolnych.

"Program Polsailing 2017, to propozycja skierowana do dzieci, które nigdy wcześniej nie żeglowały, aby przybliżyć im walory naszej aktywności żeglarskiej, a jeśli już im się spodoba, pragniemy zachęcić dzieci i rodziców do kontynuacji żeglarskiej przygody w formie zarówno rekreacyjnej jak i sportowej" wymienia Maciej Szafran.

"Rodzice i dzieci ! Żeglarstwo, to aktywność dla każdego i na całe życie... mamy Wam bardzo wiele do zaoferowania, zapraszamy na pokład programu Polasailing 2017 !" zachęca koordynator programu.

Tylko w ubiegłym roku we wszystkich zajęciach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej udział wzięło ponad 16000 dzieci z całej Polski.

Więcej informacji na stronach, oraz na profilu Facebook PZŻ:

polsailing.pl

pya.org.pl

p

Zapowiedzi wydarzeń

Polecamy

Pszczyńskie Spotkania z Przygodą 2022

Grand Prix Ziemi Pszczyńskiej w badmintonie

Rodzinny Badminton - Aktywny rodzic z dzieckiem

Najnowszy film

Gala rozdania nagród w dziedzinie sportu

Copyright © 2008-2012 MORiS Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: pless-intermedia