Wyniki Mistrzostw Pszczyny w Biegach Łyżwiarskich - szkoły podstawowe

2015-02-17, 12:06

We wtorek 17 lutego 2015 roku odbyły się Mistrzostwa Pszczyny w Biegach Łyżwiarskich w kategorii szkół podstawowych.

Na pszczyńskim lodowisku bezapelacyjnie dominowali uczniowie szkoły podstawowej nr 1 w Pszczynie.
Na dystansie sprinterskim 250 m w kategorii dziewcząt zwyciężyła Wilgos Agnieszka (SP1) - 40,40 sek przed Darią Larysz ( SP1) 42,63 sek. Trzecie miejsce zajęła Nikola Dzik (SP18).
Wśród chłopców najszybszy był Marcin Maroszek 39,95 sek przed Janem Magulskim 41,58 i Marcinem Kotalczykiem 42,70 sek ( wszyscy SP1).

Na dystansie 750m dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Wilgos 2:02,75, drugie Daria Larysz 2:10,78 ( obie SP1), zaś trzecie Julia Sęk 2:11,58 sek. (SP3).
Na dystansie 1000m chłopców zwyciężył Marcin Maroszek 2:49,01, drugie miejsce zajął Jan Magulski 3:01,38 zaś trzecie Marcin Kotalczyk 3:01,65 ( wszyscy SP1).
W klasyfikacji drużynowej dziewcząt zwyciężyły uczennice z SP1 w składzie: Agnieszka Wilgos, Daria Larysz, Magdalena Mieszczak, Aleksandra Cieślicka i r.Martyna Zientek, przed uczennicami SP18 oraz SP3.
W klasyfikacji drużynowej chłopców zwyciężyli uczniowie z SP1 w składzie: Jan Magulski, Marcin Maroszek, Marcin Kotalczyk i Marek Kieloch przed uczniami SP18 oraz SP3.
Do zawodów uczniów przygotowywali: SP1 - Joanna Hochuł i Kornel Pala, SP3- Anna Hajnas, SP18 - Marek Biela.