Natalia Wiera Mistrzynią Polski w Biegach Przełajowych

2013-03-11, 13:35

W niedzielę 10 marca br. w niezwykle trudnych, zimowych warunkach w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku "Myślęcinek" w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Biegach Przełajowych.

Mistrzostwa miały na celu, oprócz rywalizacji o medale Mistrzostw Polski, wyłonienie najlepszych zawodników do reprezentacji Polski na zbliżające się Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych - IAAF World Country Championships, które odbędą się 24 marca 2013 roku właśnie w Bydgoszczy.
Mistrzostwa były nie tylko sprawdzianem formy zawodników, ale próbą generalną przed bydgoskimi organizatorami tej największej przełajowej imprezy na świecie. Trasa (pętla 1950m, na której rozgrywane są mistrzostwa) przygotowana przez organizatorów i zaakceptowana przez delegata IAAF jest wymagająca, pofałdowana ze 150metrowym ostrym podbiegiem pod koniec pętli.
Po raz kolejny doskonałą formą, taktyką i dojrzałością sportową zaimponowała zawodniczka LKS Pszczyna Natalia Wiera zdobywając drugi w tym roku złoty medal Mistrzostw Polski - w biegu na 2km juniorek ( mistrzyni Polski w hali na 1500m).
Natalia choć startowała na krótszym dystansie, znalazła uznanie w oczach trenera kadry Polski oraz koordynatora szkolenia młodzieżowego i została powołana do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata.
Doskonałe ósme miejsce w tym biegu zajęła Ewelina Gawlak, zaś w biegu na 3km juniorów Szymon Ostrowski uplasował się na 18 miejscu. W klasyfikacji drużynowej klubów LKS Pszczyna z dorobkiem 23 pkt zajął drugie miejsce ( I miejsce Podlasie Białystok, II miejsce LKS Pszczyna, III miejsce AZS Olsztyn).
W klasyfikacji ogólnej juniorów województwo śląskie zajęło pierwsze miejsce.Mistrzostwa w Bydgoszczy wyłoniły 24 osobową reprezentację Polski na Mistrzostwa Świata. Juniorki startują na dystansie 6km, juniorzy na 8km, seniorki 8 km a seniorzy na 12km.
Do 24-osobowej reprezentacji Polski zakwalifikowało się czworo zawodników z naszego województwa: Urszula Nęcka (8km seniorek), Sylwia Ślęzak - Budowlani Częstochowa (6km juniorek), Szymon Topolnicki - MOS Katowice ( 8km juniorów) i Natalia Wiera - LKS Pszczyna (6km juniorek).
Pełne wyniki na stronach www.pzla.pl, www.slkzla.pzla.pl.

Zapowiedzi wydarzeń

Polecamy

Grand Prix Ziemi Pszczyńskiej w badmintonie nr 2

Najnowszy film

ĆWICZ W DOMU

Copyright © 2008-2012 MORiS Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: pless-intermedia