Mistrzostwa Pszczyny Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Biegach Łyżwiarskich

2011-02-17, 11:10

W środę 16 lutego 2011 roku odbyły się Mistrzostwach Pszczyny w Biegach Łyżwiarskich w kategorii szkół podstawowych. Do rywalizacji przystąpili uczniowie następujących szkół : SP1, SP4 i SP18 w Pszczynie oraz SP8 w Rudołtowicach.

Na dystansie 250 m dziewcząt zwyciężyła Marta Kraus ? 45,11 przed Dagmarą Pękała (obie SP1) ? 45,31. Trzecie miejsce zajęła Zuzanna Żagan (SP18) ? 47,62.Wśród chłopców zwyciężył Kornel Kmiecik (SP1) z wynikiem 42,01 przed Norbertem Czerwińskim (SP1) ? 44,16. Trzecie miejsce zajął Kamil Widawski (SP18) ? 44,75.Na dłuższym dystansie dziewcząt - 750 m zwyciężyła Dagmara Pękała 2:20,39 przed Martą Kraus (obie SP1) ? 2:24,59 I Zuzanną Żagan (SP18) ? 2:29,28.Na dystansie 1000m chłopców zwyciężył po raz drugi Kornel Kmiecik z wynikiem 3:15,63, przed Alanem Ostrowskim 3:17,63 i Norbertem Czerwińskim 3:21,54 ? wszyscy SP1.
W klasyfikacji drużynowej dziewcząt zwyciężyły podopieczne pani Joanny Hochuł ze szkoły podstawowej nr1 w Pszczynie w składzie: Dagmara Pękała, Marta Kraus, Aleksandra Michalik i Karolina Zientek. Drugie miejsce zajęły zawodniczki z SP18 ( opiekun Marek Biela), trzecie SP8 w Rudołtowicach ( opiekun Mateusz Wajs).
W klasyfikacji drużynowej chłopców najlepsi byli uczniowie SP1 ( Joanna Hochuł ) w składzie: Kornel Kmiecik, Alan Ostrowski, Norbert Czerwiński i Maciej Zimno. Drugie miejsce zajęli uczniowie SP18, trzecie SP4 ( opiekun Michał Grygier) zaś czwarte SP8.
Drugi dzień zawodów to rywalizacja uczniów szkół gimnazjalnych. Dominowali uczniowie z Publicznego Gimazjum nr 1 w Pszczynie wygrywając klasyfikację drużyniową dziewcząt i chłopców. Drugie miejsce w klasyfikacji dziewcząt zajęły uczennice z PG5 w Studzionce, trzecie PG3, czwarte PG2. Drugie miejsce w klasyfikacji chłopców zajęli uczniowie PG3, trzecie PG2, czwarte PG5.
Na dystansie 250 m w kategorii dziewcząt zwyciężyła Kornelia Marczak (PG1) przed Sonią Zientek ( PG1) i Urszulą Holewik (PG5), zaś wśród chłopców Mateusz Nocoń (PG1) wyprzedzając Jacka Pośpiecha z PG3 i Przemysława Furczyka z PG1. Na dłuższym dystasie - 750m dziewcząt zwyciężyła Sonia Zientek przed Kornelią Marczak i Darią Zientek ( wszystkie PG1). Na dystansie 1000m chłopców zwyciężył Patryk Antosz przed Mateuszem Noconiem ( PG1) i Jackiem Pośpiechem ( PG3).