Mistrzostwa Pszczyny w Narciarstwie Alpejskim 12-13.02.2014

2014-02-13, 14:43

Namiastkę olimpijskich emocji mogli poczuć uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Dzieci i młodzież szkolna kolejny raz miała okazję rywalizować na stoku Stary Groń.

Jak wszyscy wiemy mamy piękną wiosnę tej zimy. Śniegu jak na lekarstwo, a armatki śnieżne nie działają w temperaturze dodatniej. Znalezienie ośnieżonego stoku odpowiedniego do rozegrania Mistrzostw nie było łatwe.

Pierwszy dzień Mistrzostw przyniósł silne opady deszczu kiedy dzieci pakowały sprzęt do autobusów. W drodze na stok deszcze przerodził się w śnieg. Pogoda nie była idealna, ale nasi mali narciarze nie zrazili się tym i pełni energii walczyli o miejsce na podium. Najpierw jednak odprawa, instrukcje, wyjaśnienie zasad, rozdanie numerów startowych. Wszystko jak na prawdziwych mistrzostwach. Pomiar czasu odbywał się w oparciu o system elektronicznej "bramki". Już samo to budziło sporo emocji. Po kilku zjazdach treningowych rozegrano kolejne biegi. W czasie, kiedy organizatorzy przygotowywali nagrody i sprawdzali wyniki dzieci miały okazję pojeździć rekreacyjnie. W międzyczasie dla tych, co już wystartowali przygotowana była kiełbaska i ciepła herbata. Zagrzać można się było przy kominku, w pobliskiej gastronomii.

Wyniki w załącznikach.
Dużo lepiej -na pozór- wyglądały warunku drugiego dnia Mistrzostw, a dzień ten przewidziano na rywalizację narciarzy ze szkół gimnazjalnych i średnich oraz snowboardzistów w tym przedziale wiekowym. Mróz, małe zachmurzenie, dodatkowa warstwa śniegu ze świeżych opadów. Niestety, sielanka była złudna. Zmrożony, wyratrakowany śnieg okazał się bardzo szybki. Pierwsze przejazdy przyniosły więc kilka niegroźnych wywrotek. Po kilku zjazdach dla rozgrzewki rozpoczęto biegi z pomiarem elektronicznym. Zawodnicy dawali z siebie wszystko, walczyli na granicy swoich możliwości, a umiejętności kilku zawodników były bardzo wysokie. Chwile przerwy można było spędzić w gastronomii przy kiełbasce i herbacie. Relaks na stoku sprawiał naszej młodzieży tak samo wiele frajdy, jak sama jazda. Mistrzostwa zakończono rozdaniem pucharów i medali oraz tradycyjnym losowaniem nagród rzeczowych.

Wyniki w załącznikach.

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA SZKÓŁ
szkoły średnie
miejsce szkoła punkty
1. LO Chrobry 59
2. ZS nr 1 52
3. PZSz nr 2 23
4. PZSz nr 1 12


gimazja
miejsce szkoła punkty
1. PG nr 3 59
2. PG nr 2 52
3. PG nr 1 50
4. PG nr 5 40
5. PG nr 4 35

szkoły podstawowe
miejsce szkoła punkty
1. SP nr 7 115
2. SP nr 18 103
3. SP nr 2 93
4. SP nr 4 92
5. SP nr 10 69
6. SP nr 1 41
7. SP nr 15 40
8. SP nr 6 13

Zapowiedzi wydarzeń

Polecamy

Grand Prix Ziemi Pszczyńskiej w badmintonie

Rodzinny Badminton - Aktywny rodzic z dzieckiem

Najnowszy film

Gala rozdania nagród w dziedzinie sportu

Copyright © 2008-2012 MORiS Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: pless-intermedia