Dni Pszczyny 2018 (także na sportowo) -WYNIKI

2018-08-09, ostatnia aktualizacja 2018-08-20, 11:12

Dni Pszczyny to okazja do przeżycia niezapomnianych chwil. W tym roku bawiliśmy się (m.in.) z Agnieszką Chylińską, zespołami: Czerwone Gitary, KombII, Miuosh.
Impreza miała też charakter sportowy.
Oto rezultaty i wyniki końcowe poszczególnych turniejów i zawodów:

DNI PSZCZYNY 2018 na sportowo

sobota

1. XX Turniej Orlików Puchar Burmistrza Pszczyny, sobota 18 sierpnia 2018 roku - Stadion Miejski ul. Bogedaina 22 godz.9:00
XX Turniej Orlików 2018 - wyniki
XX Turniej Orlików 2018 - wyniki indywidualne
2. Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Pszczyny, sobota 18 sierpnia 2018 roku - Łowisko Specjalne Wisła Mała godz. 7:00 - 13:00

3. Turniej Amatorów BMW Cup o Puchar Burmistrza Pszczyny
Faza Grupowa: 20.07-15.08.2018
Finały: 18 sierpnia 2018 roku, Korty przy ul. Bratniej w Pszczynie godz. 12:00-16:00
Wyniki turnieju tenisowego BMW Cup o Puchar Burmistrza Pszczyny
Kat. drużynowa:
1 miejsce - Team HB (Patryk Horst, Paweł Burliga)
2 miejsce - Team WM ( Wojciech Wrzoł, Ziemowit Makuch)
3 miejsce - Gem, Set i MY (Waldemar Gnatowsky, Tomasz Piksa)
4 miejsce - Małolepsi (Krzysztof Osemlak, Łukasz Małolepszy)

Klasyfikacja indywidualna:
1 miejsce - Paweł Burliga
2 miejsce - Patryk Horst
3 miejsce - Ziemowit Makuch
4 miejsce - Waldemar Gnatowsky

4. Turniej Squasha o Puchar Burmistrza Pszczyny, Avanti Squash Fitness Club, godz.9:00

W minioną sobotę 18 sierpnia 2018 rozegrany został II Turniej o Puchar Burmistrza Pszczyny
Impreza po raz kolejny gościła na kortach McWil PREMIUM
pszczyńskiego AVANTI Squash Fitness Clubu mieszczącego się na ul. Kruczej 1
Po raz drugi zawodnicy walczyli o prestiżowe puchary oraz cenne nagrody
a honorowy patronat nad turniejem objął Burmistrz Pszczyny Pan Dariusz Skrobol,
który osobiście uświetnił ją swoją obecnością - otwarciem oraz uroczystym zamknięciem i wręczeniem trofeów zawodnikom.
Frekwencja jak zwykle dopisała, ilość zawodników z roku na rok jest coraz większa
a ranga imprezy i poziom zawodników coraz wyższy.
Squash nieprzerwanie zdobywa serca pszczyniaków.
Tym razem na starcie do zawodów stanęła czołówka Pszczyńskiej Ligii Squasha AVANTI
oraz zawodnicy międzyklubowi co dodatkowo sprawiło że turniejowa rywalizacja nabrała rumieńców.
Rozegrano w sumie 80 meczy w formule Bo5 a turniejowa drabinka zgromadziła blisko 32 zawodników. Trzeba przyznać iż mecze po roku ligowych zmagań w klubie są teraz bardziej wyrównane często pięciosetowe a walka emocjonująca i zacięta do ostatniej piłki ostatniego seta.
Wróćmy jednak na korty AVANTI SFC
Na pierwszy sensacyjny pojedynek nie trzeba było długo czekać bo już w drugiej rundzie rakiety "skrzyżowali" Kamil Pławecki z Mateuszem Gorolem. Kamil reprezentujący barwy AVANTI miał zresztą do wyrównania rachunki z Mateuszem. Agresywnie i bardzo dynamicznie rozpoczął od pierwszej piłki Mateusz. Gładko i bez oporu przeciwnika "odjechał" Kamilowi z upływem czasu budując przewagę punktową i dominując psychicznie swojego przeciwnika. Set pierwszy pada łupem Mateusza. W drugim Kamil przypuszcza zmasowany atak i gładko pokonuje Mateusza ale to tylko zadziałało jak płachta na byka bo kolejne dwa sety to już prawdziwa dominacja i ostatecznie miażdżące zwycięstwo Gorola jak się później okaże finalisty turnieju.
Kolejny ciekawy mecz to pojedynek Klaudii Kłonicy i Pawła Sowy, ciekawy tym bardziej, że zawodniczka i wychowanka AVANTI coraz pewniej poczyna sobie na squashowych kortach
Liderka wakacyjnego cyklu turniejów o rakietę EYE?a w swoim pierwszym turniejowym meczu rozgromiła dużo bardziej doświadczonego Pawła Sowę, a w kolejnym swoim pojedynku
z Mariuszem Mendrkiem zaprezentowała się z bardzo dobrej strony.
Mariusz co prawda wygrał w trzech setach ale ani na moment nie mógł sobie pozwolić na chwilę dekoncentracji. W każdym z trzech setów Klaudia urywała po dziewięć punktów, zabrakło dosłownie domknięcia i drzwi, ogrania głowy. Jesteśmy pewni że Klaudia pokaże jeszcze na co ją stać.
Sobotni turniej obfitował w liczne niespodzianki. Dominator Marek Dobry stracił seta z Szymonem Majnuszem, a po czterosetowym pojedynku w półfinale uległ doświadczonemu Robertowi Kołosowskiemu. Robert skutecznie zablokował Marka w drodze do finału, doświadczenie, skuteczna taktyka oraz błyskotliwy coaching Tomka Żmudy pozwoliły kolejno wyłączać zagrania z szerokiego spektrum możliwości Dobrego . Marek urwał co prawda jednego seta ale przeciwnik nie pozwolił mu na nic więcej. Na otarcie łez Marek sięgnął po trzecie miejsce w turnieju, gładko pokonując będącego w dobrej dyspozycji tego dnia Tomka Szczygła.
Finał. Gorol vs Kołosowski, młodość kontra doświadczenie.
Wszystko wskazuje na to, że młode wilczki coraz mocniej akcentują swoją obecność i zmiana pokoleniowa jest już blisko. Pierwszy set to furiacki atak Mateusza, Gorol postawił na niskie dynamiczne zagrania którymi miał rozbijać swojego przeciwnika.
Niespodziewanie wszedł jednak na grunt na którym Kołosowski czuje się jak ryba w wodzie.
Robert podniósł rękawicę, Przeczekał bombardowanie, odpierał ataki, dał się wystrzelać Mateuszowi zadbał jednocześnie o odpowiednią porcję fitnessu dla Gorola wystawiając na próbę wydolność jego młodego organizmu. Pierwszy set i wynik 13:11 dla Kołosowskiego to w zasadzie wszystko na co było stać Gorola tego dnia
Zgodnie z powiedzeniem "Im dalej w las tym więcej drzew" Mateusz dał się rozmontować i w kolejnych setach urwał swojemu oponentowi ledwo po cztery punkty.
Finał padł łupem najstarszego i najbardziej doświadczonego zawodnika w stawce "stary lis" tym razem skutecznie umknął młodym wilczkom.

Wielkie podziękowania dla dobrego ducha tego sportowego wydarzenia
BURMISTRZA PSZCZYNY Pana Dariusza Skrobola
Za to że był z nami tego dnia, za zaufanie jakim nas obdarzył, za promocję najcudowniejszej dyscypliny na świecie jaką jest SQUASH, za trofea, dyplomy, nagrody i honorowy patronat którym objął II TURNIEJ SQUASHA o PUCHAR BURMISTRZA PSZCZYNY

Na koniec kilka słów o tych, którym należą się wielkie podziękowania, dla tych bez których nie było by tej imprezy. Dla naszych Szanownych Czcigodnych Darczyńców dla:
KOCIERZ Hotel&Spa, TRENSA - M Przyczepy i Kampery, Art. Decor Agencja Reklamy, NATAN Sklepy Rowerowe, Tamir PSB, Klub Promocji Zdrowia Danuta Mendrek, RENT SERVICE,
B3 Trener Dietetyki Monika Kołosowska, AVANTI Squash Fitness Club

Z całego sportowego serca WIELKIE DZIĘKI i do zobaczenia na korcie

niedziela

1. XX Otwarty Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Pszczyny - niedziela 19 sierpnia 2018 Stadion Miejski ul. Bogedaina 22 godz.9:00
XX TURNIEJ OTWARTY PN wyniki
XX Turniej Otwarty PN wyniki indywid.
2. Plenerowy Turniej Badmintona - niedziela 19 sierpnia 2018 roku, Park w Pszczynie godz.14:00
Plenerowy Turniej Badmintona

3. Pokaz Wędkarstwa Wyczynowego - niedziela 19 sierpnia 2018 roku, Park
w Pszczynie godz. 8:00 - 15:00

4. Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Pszczyny - niedziela 19 sierpnia 2018 roku, Hala Sportowa ul. Basztowa 4, godz.9:30
W niedzielne przedpołudnie na hali MORiS rozegrany został mecz piłki siatkowej w ramach obchodów Dni Pszczyny. Do walki o Puchar Burmistrza stanęły dwa zespoły: Antistress Demo Team Brzeszcze oraz Drużyna Kangura Pszczyna. Ustalono, że mecz potrwa pięć setów, bez względu na wynik. Po czterech setach było 2:2, więc o mistrzostwie zdecydowała ostatnia odsłona. Po zaciętej rozgrywce lepsi okazali się zawodnicy z Pszczyny zdobywając tym samym puchar. Oprócz nagród zespołowych przyznano także wyróżnienia indywidualne. Najlepszym przyjmującym został Rafał Szwagrzyk , najlepszym atakującym Robert Urbańczyk(obaj z Antistressu). Z kolei tytuł najlepszego rozgrywającego przypadł Szymonowi Pałyzowi, a statuetkę za MVP spotkania otrzymał Patryk Zomerlik(obaj z Drużyny Kangura).

Marcin Hanusek

5. Turniej Golfa o Puchar Burmistrza Pszczyny, niedziela 19 sierpnia 2018 roku godzina 9:00 - Pole Golfowe w Pszczynie

ORAZ:

XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Żeglarstwie 2018 - 15-19 sierpnia 2018 roku, Jezioro Goczałkowickie, godzina 10:00

Drużynowe Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Pszczyny z okazji Dni Pszczyny 2018, sobota 11 sierpnia, Łowisko specjalne Wisła Mała, godzina 7:00- 14:00

Regaty Żeglarskie z okazji Dni Pszczyny o Puchar Burmistrza Pszczyny -sobota 11 sierpnia 2018 roku, Akwen Łąka - Ośrodek Sportów Wodnych godz. 10:00

Regaty Żeglarskie z okazji Dni Pszczyny o Puchar Burmistrza Pszczyny -niedziela 12 sierpnia 2018 roku, Jezioro Goczałkowickie, Port Wisła Wielka godz. 10:00