Brązowy medal Piotra Bryły i czwarte miejsce Natalii Wiery podczas OOM w lekkiej atletyce

2011-07-26, 10:27

W dniach 22-24 lipca br. w Płocku odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyce. Podczas trzydniowych zmagań ponad 800 juniorów młodszych rywalizowało o tytuły mistrzów Polski w 42 konkurencjach. Doskonale spisali się zawodnicy LKS Pszczyna. Bohaterem reprezentacji Śląska został Piotr Bryła, który po pasjonującej walce zdobył brązowy medal w skoku w dal. Bardzo dobre, choć niewdzięczne czwarte miejsce w biegu na 1500m zajęła Natalia Wiera.

Mistrzem Polski w skoku w dal został Bartosz Paduch ( LKS Narew Kupiewski Łomża) 7,04m, srebrny medal zdobył Krzysztof Szymoszek ( UKS Czwórka Żory) 6,98m, zaś Piotr Bryła brązowy z wynikiem 6,89m.
Piotrek w konkursie finałowym trzykrotnie poprawiał swój rekord życiowy. Po trzech skokach prowadził. Przed ostatnią kolejką skoków był trzeci z wynikiem 6,87m. W ostatniej serii skoków, czwarty w konkursie skoków zawodnik wylądował na odległość 6,87m, ale mając drugi najlepszy wynik 6,84m - Piotrek 6,83m, wyprzedził naszego zawodnika. Odpowiedź Piotrka nie pozostawiła wątpliwości - 6,89m i upagniony medal powędrował do Pszczyny. Nieco mniej szczęścia miała jedna z najlepszych biegaczek w Polsce Natalia Wiera, która w biegu na 1500m zajęła czwarte miejsce z wynikiem 4:46,67. Natalia będąc pierwszy rok juniorką młodszą legitymuje się doskonałym wynikiem w biegu na 800m - 2:12,96. Należy sądzić, że doświadczenie zdobyte na dłuższych dystansach zaowocuje medem w przyszłym roku.
Do startu w OOM zakwalifikowały się również Ania Szymańska i Ewelina Gawlak ( obie LKS Pszczyna) zajmując 16 miejsca odpowiednio w skoku w dal ( 5,11m) i w biegu na 1500m ( 4:57,20 ).
Juniorzy swoje mistrzostwa mieli w Toruniu w dniach 24-26 czerwca 2011 roku. Nasz klub dzielnie reprezentowała Joannna Helbik zajmując 7 miejsce w biegu na 200m z wynikiem 25,07 (el. 25,17). Niestety kontuzja Błażeja Helbika oraz problemy zdrowotne Karoliny Baczyńskiej uniemożliwiły im rywalizację w mistrzostwach.
Pierwszą część sezonu zakończą Mistrzostwa Polski Seniorów, które odbędą się w dniach 11-13 sierpnia 2011 roku w Bydgoszczy. Karolina wystartuje w biegach na 800m i 1500m.
Druga część sezonu to główne starty młodziczek: Kasi Gawlak i Sylwii Indeki w biegu na 600m oraz Moniki Mularz na 100m w najważniejszych zawodach: Mistrzostwach Makroregionu ( 10-11.09.2011 w Opolu) i w Mistrzostwach Polski Młodzików ( 1-2.10.2011 w Kielcach )