Ogólnopolskie Finały Samsung Athletic Cup i Czwartków Lekkoatletycznych

2011-06-15, 10:30

W Krakowie 12 czerwca odbył się Ogólnopolski Finał Samsung Athletic Cup. Zawody te kierowane do najlepszych polskich młodzików wyłonionych z wojewódzkich eliminacji odbyły się na Stadionie AZS AWF Kraków w trakcie międzynarodowego mitingu skupiającego wiele utytułowanych zawodników z Adamem Kszczotem, Tomaszem Majewski czy Piotrem Małachowskim na czele. W Warszawie na stadionie KS "Orzeł" o tytuł najlepszych rywalizowali uczniowie klas IV - VI szkół podstawowych w XVII Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych.

W zawodach finałowych Samsung Athletic Cup bardzo dobrze zaprezentowała się dwukrotna złota medalistka Mistrzostw Śląska Katarzyna Gawlak ( LKS Pszczyna) zdobywając brązowy medal w biegu na 600m ustanawiając rekord życiowy wynikiem 1:38,49.
W Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych Pszczynę reprezentowała 77- osobowa grupa uczniów ze szkół Gminy Pszczyna oraz Bojszów i Goczałkowic Zdroju. Młodzi lekkoatleci zdobyli 4 medale - najwięcej w 11-letnim uczestnictwie Pszczyny w zawodach "czwartkowych". Ponadto kilkunastu zawodników zakwalifikowało się do półfinałów i finałów, a wielu poprawiło swoje rekordy życiowe.
Złoty medal w biegu na 60m ( 8,06sek ) i tytuł najszybszej "czwartkowej" lekkoatletki zdobyła podopieczna Grzegorza Tomali z Bojszów Martyna Czarnynoga. Martyna powtórzyła sukces z ub. roku kiedy to wygrała bieg na 60m w kategorii klas V. Nagrodą za zwycięstwo oprócz pucharu jest udział w meczu międzypaństwowym w Warszawie 18 czerwca oraz wyjazd na wycieczkę do Disneylandu do Paryża. Srebrne medale zdobyli szóstoklasiści: Dominik Furtok ( SP2) 300m 40,24 oraz Natan Fiedeń ( SP7) 60m 7,77. Brazowy medal w kategorii dziewcząt klas IV w rzucie piłeczką palantową zdobyła Dagmara Pękała ( SP1) 35m ( el. 38m).
Na wyróżnienie zasługują:
Klasy VI:
Agata Kiljańska ( SP12) - 300m 45,90 - 5miejsce, Julia Wybrańczyk ( SP7) 60m 8,41 - 9 miejsce, Miłosz Maśka ( SP2) rzut piłeczką palantową 68,50 - 6 miejsce, Karolina Pustelnik ( SP Goczałkowice Zdrój) skok w dal - 4,53 - 10 miejsce, Klaudia Kobiór ( SP18) 600m - 1:50,90
Klasy V:
Mikłaj Zatorski ( SP1) 300m 51,25- 8miejsce, Aleksandra Świerczek ( SP14) skok wzwyż - 1,25m, Mateusz Paszek ( SP9) 1000M - 3:21,60
Klasy IV i mł.
Marta Kotwasińska ( SP10) 60m 8.89 - 4 miejsce, Katarzyna Wolszczak (SP10) 60m 9,13 - 8 miejsce, Agata Malarek (SP7) rzut pileczką palantową 32m - 8 miejsce, Damian Larysz ( SP18) rzut piłeczką palantową 45m - 8 miejsce