Ogólnopolski Finał Samsung Athletic Cup

2008-06-23, 09:35

15 czerwca 2008 roku w Warszawie odbył się Ogólnopolski Finał Samsung Athletic Cup. Pszczyńscy zawodnicy wrócili z zawodów z dwoma medalami złotym i brązowym.

Zawody odbywały się podczas Międzynarodowego Memoriału im. Janusza Kusocińskiego co jest dużym wyróżnieniem dla najlepszych polskich młodzików, którzy zakwalifikowali się do Finału zwyciężając w jednym z sześciu okręgów w Polsce.
Joanna Helbik i Błażej Helbik ( LKS Pszczyna) zwyciężyli w zawodach okręgowych w Częstochowie odpowiednio na dystansach 300m i 100m i obok sześciu innych zwycięzców tych zawodów reprezentowali nasze województwo w zawodach finałowych.
BŁAŻEJ HELBIK został zwycięzcą Ogólnopolskiego Finału Samsung Athletic Cup w biegu na 100 metrów z doskonałym wynikiem 11,42 ( rekord życiowy) w finale. W biegu eliminacyjnym uzyskał wynik 11:45.
JOANNA HELBIK zajęła 3 miejsce w biegu na 300m z wynikiem 41,78 potwierdzając swoją wysoką pozycję w Polsce na tym dystansie w kategorii młodziczek.