Natalia Wiera mistrzynią Polski

2012-03-26, 11:28

W sobotę 24 marca br. w Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszychw Biegach Przełajowych. Ponad 500 zawodników z ponad 100 klubów rywalizowało na trasie usytuowanej w największym szczecińskim Parku Kasprowicza.

Trasa określana jako "szybka" nie należała jednak do łatwych - na ponad 1km pętli pierwsze 500m było po nierównej łące zakończonej 100metrowym podbiegiem, kolejne ok. 550m przebiegało szutrowymi alejkami z licznymi zakrętami.
Doskonale zaprezentowali się zawodnicy LKS Pszczyna, którzy w klasyfikacji drużynowej klubów zajęli 3 miejsce, co jest niewątpliwie największym sukcesem w biegach przełajowych w historii pszczyńskiej lekkoatletyki.
W doskonałym stylu: perfekcyjnie i bardzo profesjonalnie pobiegły nasze juniorki młodsze na dystansie 2km. Na starcie Natalia Wiera i Kasia Gawlak były na czele ponad 80osobowej grupy. Po pierwszym okrążeniu stawka nieco się rozerwała, zaś na podbiegu drugiego okrążenia Natalia rostrzygnęła losy biegu odrywając się z dwoma zawodniczkami, by na finiszowych metrach zdecydowanie zwyciężyć i zdobyć tytuł Mistrzyni Polski. Druga znaszych zawodniczek Kasia Gawlak ( ro młodsza) zajęła w tym biegu doskonałe 7 miejsce.

Do drużynowego sukcesu przyczynił się jedyny zawodnik w grupie Szymon Ostrowski, który zajął 18 miejsce w biegu na 5kmm juniorów młodszych. Trenujący niewiele ponad rok Szymon posiada duże możliwości osiągania jeszcze lepszych rezultatów.. Ostatnia z naszych reprezentantek Ewelina Gawlak startująca na dystansie 4km juniorek zajęła 21, choć niemal cały dystans biegła w grupie najlepszych 10 zawodniczek. Wysokie tempo biegu, zmienna w charakterze dynamiki biegu trasa dały się Ewie we znaki i tak odważnie wypracowane miejsce straciła na ostatnim okrążeniu.
Przed zawodnikami grupy wytrzymałościowej kilka dni luźnego treningu i wkrotce rzpoczynamy przygotowania do sezonu letniego z najważniejszymi akcentami: Mistrzostwami Polski Juniorów 22-24czerwca w Białymstoku i Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży 22 - 22 lipca w Krakowie