5 medali Przełajowych Mistrzostw Śląska

2012-03-12, 09:24

Niedziela 11 marca 2011 roku - Ruda Śląska.
Trudne warunki: podmokły,grząski teren,kałuże i błoto do kostek - w takich warunkach rywalizowali zawodnicy w Przełajowych Mistrzostwach Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych oraz Makroregionalnych Mistrzostwach Młodzików.

Zawody te były popisem doskonałej postawy reprezentantów LKS Pszczyna. Mistrzynią Makroregionu Młodziczek w biegu na 1500m została po pasjonującym finiszu, nie dając żadnych szans rywalkom Sylwia Indeka. Drugiej z zawodniczek Klaudii Kobiór, podobnie jak tydzień temu, na Mistrzostwach Śląska, zabrakło nieco sił na ostatnich metrach . Klaudia o rok mlodsza od rywalek otatecznie zajęła 6 miejsce, co jest dobrym prognostykiem na następny rok.

Mistrzynią Śląska w biegu na 2000m juniorek młodszych została Natalia Wiera zdecydowanie pokonując Juliannę Gasiak z Budowlanych Częstochowa( halową mistrzynię Polski w biegu na 600m). Brązowy medal zdobyła klubowa koleżanka Natalii,rok mlodsza od rywalek Katarzyna Gawlak.
Srebrny medal w biegu na 2000m juniorek zdobyła Ewelina Gawlak. ulegając na finiszu, podobnie jak tydzień temu na myslowickim crossie, utytułowanej Martynie Puschhaus z Pogoni Ruda Śląska.
Ostatni medal i to jaki! zdobył Szymon Ostrowski w biegu na 5000m juniorów młodszych. Szymon został po raz pierwszy mistrzem województwa z ogromną przewagą nad kolejnymi zawodnikami.
Wszyscy medaliści: Ewelina, Kasia i Szymon jadą na tygodniowe zgrupowanie kadry Śląska do Huciska, Natalii zaś na zgrupowanie kadry Polski do Szklarskiej Poręby, na których przygotowywać się będą do najważniejszych wiosennych zawodów - Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych.