XXXX Cross Życia Mysłowic

2012-03-05, 10:29

Tradycyjnie co roku, mysłowicki cross rozpoczyna sezon biegów przełajowych. W sobotę 3 marca 2012 roku ponad 200 zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych rywalizowało na trasie przełajowej wokół mysłowickiego MOSiRu.

I jak w latach poprzednich, tak i w tym roku, doskonale zaprezentowali się pszczyńscy lekkoatleci. W biegu młodziczek na dystansie 1000m zaliczanego do Mistrzostw Śląska zdecydowanie zwyciężyła Sylwia Indeka.To pierwszy tytuł mistrzowski tej utalentowanej zawodniczki. Druga z reprezentantek LKS Pszczyna, Klaudia Kobiór, mlodsza o rok od rywalek, zajęła pechowe 4 miejsce, tracąc odważnie wypracowane na dystansie drugie miejsce tuż przed metą.

Już od lat dominujaca na średnich dystansach Natalia Wiera była bezkonkurencyjna w biegu na 2000m zwyciężając m.in. z Sylwią Ślęzak z Budowlanych Częstochowa - dwukrotną brązową medalistką OOM ( przełaje i stadion).
W biegu juniorek na 3000m Ewelina Gawlak[/b] uległa na finiszu utytułowanej, wielokrotnej medalistce Mistrzostw Polski Martynie Puschhaus (pogoń Ruda Śląska). Podobnie jak Ewelina drugie miejsce w biegu na 3000m juniorów młodszych zajął Szymon Ostrowski (wszyscy LKS Pszczyna). W biegu na 1000m dzieci w ramach Mistrzostw ŚLąska zwyciężył Mikołaj Zatorski (Iskra Pszczyna).
Kolejnym etapem przygotowawczym do startu w Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, które odbędą się 24 marca w Szczecinie, są Mistrzostwa Śląska - niedziela 11 marca 2012 roku w Rudzie Śląskiej, zaś dla naszych młodziczek najważniejszy start - Makroregionalne Mistrzostwa w Biegach Przełajowych.