ZŁOTO, SREBRO, BRĄZ

2012-01-30, ostatnia aktualizacja 2012-01-31, 15:20

W dniach 27 - 29 stycznia 2012 roku w Spale odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w lekkoatletyce. Znakomicie zaprezentowali się w nich zawodnicy LKS Pszczyna zdobywając trzy medale.

Błażej Helbik, ubiegłoroczny brązowy medalista Halowych Mistrzostw Polski juniorów w biegu na 60m, tym razem zwyciężył z wynikiem 6,87 (el. 6,90), co jest jego rekordem życiowym.
Błażej po raz pierwszy w karierze zdobył tytuł Mistrza Polski. Po kontuzji odniesionej w maju ubiegłego roku , która wyeliminowała go ze startów w całym sezonie letnim, nie ma już śladu i z optymimem możemy oczekiwać kolejnych dobrych wyników w sezonie letnim.

Srebrny medal w biegu na 1000m juniorek młodszych zdobyła ubiegłoroczna brązowa medalistka na tym dystansie Natalia Wiera. Po pasjonującym finiszu nasza reprezentantka uległa Martynie Strucińskiej z Gwardii Olsztyn - 2:58,38, a osiągnięty wynik 2:58,78 jest jej rekordem życiowym.
Brązowy medal w trójskoku ( 11,91m - rekord życiowy) zdobyła Anna Szymańska. Ania od grudnia ub.roku rozpocząła treningi w nowej dla siebie konkurencji. Po dwóch startach w Brzeszczach, w trzecim rozpoczęła treningi w nowej dla siebie konkurencji. Po dwóch startach w Brzeszczach , w trzecim najważniejszym - w Mistrzostwach Polski zdobyła medal, co jest godne najwyższej pochwały.
Pozostali zawodnicy również spisali się bardzo dobrze nawiązując równorzędną rywalizację z najlepszymi:
Joanna Helbik 9juniorka) zwyciężyła w Finale B w biegu na 200m 25,60 (el. 25,68), zaś w biegu na 60m zajęła 7 miejsc z wynikiem 7,84 (el. 7,88). Monika Mularz zajęła 6 miejsce w biegu na 60m juniorek młodszych 8.03 (el.8,01). Katarzyna Gawlak zajęła 6 miejsc w biegu na 600m juniorek młodszych z wynikiem 1:40,90 (el. 1:39,13). Piotr Bryła (junior) zajął 7 miejsce w skoku w dal z wynikiem 6,76m.