Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych

2010-01-27, 07:26

Do pobrania

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, które odbyły się w Spale 21 - 24 stycznia 2010 roku obfitowały w rekordową liczbę medali zawodników województwa śląskiego. Wśród medalistów znaleźli się zawodnicy LKS Pszczyna.

Wicemistrzynią Polski w biegu na 200m junioek młodszych została ponownie Joanna Helbik z wynikiem 26,00 (26,17 el.), zaś brązowy medal w biegu na 60m z rekordem życiowym 7,14 (7,17 el.) zdobył jej brat - bliźniak Błażej. Asia powtórzyła ubiegłoroczne osiagnięcie, natomiast Błażej zdobył swój pierwszy medal Mistrzostw Polski. Pechowo zakończył się konkurs skoku w dal juniorek młodszych dla naszej ubiegłorocznej wicemistrzyni Polski Młodziczek - Ani Szymańskiej, która zajęła 4 miejsce z takim samym wynikiem 5,33m jak brazowa medalistka . O miejscu zadecydował drugi pod względem długości skok ( Ania 5,22m/ brąz 5,27m). W biegu na 1500m juinorek (startująca pierwszy rok w tej kategorii wiekowej) Karolina Baczyńska zajęła 7 miejsc z wynikim 4:54,47.
W skoku w dal juiorów młodszych ( 5 miejsce w Mistzrostwach Polski Młodzików w 2009 roku) zajął 10 miejsc z wynikiem 6,13m.