Srebro dla Natalii

2012-07-23, 08:18

Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ( Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) rozgrywanej w dniach 20-22 lipca br w Krakowie doskonale spisali lekkoatleci LKS PSZCZYNA.

Po zaciętej walce, srebrny medal w biegu na 800m zdobyła nasza utytułowana już w zawodach mistrzowskich Natalia Wiera z wynikiem 2:11,19 (el. 2:13,66). Niestety tym razem musiała uznać wyższość Martynay Strucińskiej z Olsztyna, która zwyciężyła z wynikiem 2:10,59. Do finału "A" zakwalifikowała się również Kasia Gawlak, która na tzw. kratach straciła bardzo ambitnie wypracowane na dystansie 5-6 miejsce zajmując ostatecznie 8 miejsce z wynikiem 2:15,29 (el. 2:16,96).
W biegu eliminacyjnym dziewcząt na dystansie 100m Monika Mularz zajęła 7 miejsce uzyskując 12,69. Ostatecznie tylko 0,02 zabrakło Monice do zakwalifikowania się do finału "B".
Jedyny zawodnik startujący w mistrzostwch, Szymon Ostrowski, zajął 13 miejsce w biegu przeszkodowym na dystansie 2000m poprawiając rekord życiowy o ponad 3 sekundy uzyskując czas 6:22,45.
Występy zawodników podsumowuje trenerka Marzanna Helbik:
1. zakwalifikowanie się dwóch zawodniczek z tego samego klubu do finału A w biegu na 800m mistrzostw Polski jest dużym sukcesem
2. liczyliśmy na równorzędną walkę o złoty medal na dystansie 800m i taka miala miejsce. Natalia przegrała jedynie z ubiegłoroczną Mistrzynią Olimpiady na 800m i ubiegłoroczną Halową Mistrzynią Polski na dystansie 1000m. Wolny początek biegu ( 400m - 67,45) wymagał od zawodniczek doskonałej wytrzymałości i doświadczenia w rozłożeniu tempa: Natalia rozegrała bieg profesjonalnie, a że nie zawsze można wygrywać wie każdy sportowiec. Trudności z nierównym tempem miała o rok młodsza Kasia Gawlak, która doskonałe 5-6 miejsce straciła na ostatnich metrach.
3. "Życiówka" Szymona Ostrowskiego w biegu na 2000m pprz. cieszy, choć liczyliśmy na miejsce w pierwszej ósemce. Trudno jest przygotować zwodników do startu w biegu przeszkodowym bez dostępu do niezbędnego sprzętu, czyli przeszkód i rowu z wodą.
4. Monika Mularz pobiegła zgodnie z oczekiwaniami i niewiele jej zabrakło, by mogła wystąpić w finale B i walczyć o miejsce od 9 do 16. Monika ostatecznie zajęła 17 miejsce.
5. LKS Pszczyna w klayfikacji punktowej klubów zdobył 16 pkt.