Dziewczyny na medal

2013-01-28, 13:48

W dniach 25-27 stycznia 2013 roku w Spale odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych.
W mistrzostwach uczestniczyło 903 zawodników, w tym sześcioro z LKS Pszczyna.
Jako pierwsi rywalizację rozpoczęli juniorzy.

Popisem doskonałej formy Natalii zakończył się bieg na 1500 m juniorek.
Natalia Wiera - nasza kadrowiczka i multimedalistka zdecydowanie zwyciężyła na swoim koronnym dystansie z rekordem życiowym w hali 4:32,26, zdobywając raz drugi w karierze tytuł Mistrzyni Polski.
Piotr Bryła zajął 7 miejsce w skoku w dal lądując na odległość 6,85m. Niestety Piotrek w tegorocznym sezonie halowym borykał się z prawidłowym wyznaczeniem rozbiegu i dużo skoków spalonych w różnych konkursach oddał na odległość blisko 7m, także w tym najważniejszym - Mistrzostwach Polski.
W biegu eliminacyjnym na 400m Robert Kania uzyskał rekord życiowy i z wynikiem 51,46 zajął 12 miejsce. W biegu na 3000m juniorów Szymon Ostrowski zajął 12 miejsce z rekordem życiowym 9:07,43.
W sobotę i niedzielę rywalizowali juniorzy młodsi, w tym nasze reprezentantki Kasia Gawlak i Sylwia Indeka.

Sylwia, ubiegłoroczna Mistrzyni Polski Młodziczek w biegu na 1000m, tym razem musiała zadowolić się brązowym medalem. Bieg rozgrywany był nerwowo i w niezbyt szybkim tempie, a z tym Sylwia nie radziła sobie zbyt dobrze biegnąc na trzecim albo "zamknięta" na pierwszym torze. Jednakże doskonały finisz pozwolił jej zniwelować ponad 10m stratę do zawodniczki biegnącej na 3 miejscu i zdobyć na ostatnich metrach upragniony brązowy medal. Wynik 3:02,30 jest jej najlepszym rezultatem uzyskanym w hali.
Na koniec pozostawiam bieg na 600m juniorek młodszych. Już po biegach eliminacyjnych nie było wątpliwości, że Kasia jest nie do pokonania. Swoboda z jaką wygrała eliminacje znalazła potwierdzenie w biegu finałowym, który Kasia prowadziła od startu do mety powiększając na kolejnym okrążeniu przewagę nad rywalkami. Mistrzyni Polski w biegu na 600m juniorek młodszych Katarzyna Gawlak uzyskała wynik 1:35,79.
Szczegółowe wyniki i wywiady z mistrzami Polski, w tym z Kasią i Natalią na stronie