Halowa Olimpiada Lekkoatletyka dla Każdego

2021-11-22, 11:26

W Ogólnopolskiej Halowej Olimpiadzie Lekkoatletyka dla Każdego Pszczynę reprezentowalo dwóch zawodników MKS Iskry Pszczyna Franciszek Szymura i Oliwier Bagiński.

Dwoje zawodników Iskry Pszczyna zostało zakwalifikowanych do reprezentacji Województwa Śląskiego na Halową Olimpiadę Lekkoatletyka dla każdego. Początkowo byli to Franciszek Szymura w biegu na 600m U12 i Mateusz Kita w biegu na 300m U12. Ten drugi jednak ze względów zdrowotnych nie mógł uczestniczyć w zawodach. Na dwa dni przed wyjazdem do Torunia napłynęła do nas wiadomość o powołaniu kolejnego naszego reprezentanta, tym razem w skoku w dal- Oliwiera Bagińskiego U14.
W dniu 21 listopada ponad 30-osobowa grupa ze Śląska składająca się z zawodników w kategoriach U12, U14 i U16 startowała indywidualnie w biegach sprinterskich, przez płotki, średnich, w skokach oraz w pchnięciu kulą. Oprócz bezpośredniej rywalizacji między zawodnikami, prowadzona była również drużynowa klasyfikacja województw.
Franciszek Szymura w indywidualnym biegu na 600m zajął 5 miejsce z nowym rekordem życiowym 1?49.09s, zaś Oliwier Bagiński w skoku w dal zajął 19 lokatę.
W Arenie Toruń wystartowało łącznie 587 zawodników z całej Polski z 16 województw.
Reprezentacja Województwa Śląskiego wywalczyła 2 miejsce, zdobywając tym samym Drużynowe Wicemistrzostwo Halowej Ogólnopolskiej Olimpiady LDK. Również nasi pszczyńscy lekkoatleci przyczynili się do tego sukcesu.