Za nami jubileuszowa X edycja Carbo Asecura Biegu Pszczyńskiego o Puchar Burmistrza.
15 sierpnia o godzinie 10.00 wystartowało 449 uczestników w trzech kategoriach: 10km, 5km oraz 5 km Nordic Walking. Pogoda nie oszczędziła biegaczy. Było ciepło, duszno i słonecznie, tym bardziej cieszymy się, że wszyscy dotarli cało na matę.
Bardzo dziękujemy za pomoc przy organizacji i zaangażowanie Stowarzyszeniu Sportowemu "Aktywna Pszczyna".
Impreza odbyła się również dzięki wielkiemu zaangażowaniu służb porządkowych tj. Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP Pszczyna, OSP Jankowice, OSP Piasek, OSP Ćwiklice, OSP Wisła Wielka), Straży Miejskiej w Pszczynie oraz funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie, którzy czuwali nad bezpieczeństwem zarówno uczestników wyścigu jak i widzów.
Głównym organizatorem imprezy był Urząd Miejski w Pszczynie, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie oraz Carbo Asecura S.A.
Wyniki na stronie: WYNIKI
Galeria zdjęć: Zdjęcia trasa
Biegi dziecięce
Wyniki biegów głównych
Kategoria Generalna Kobiet 10 km
1. Valentina Verecka
2. Sandra Michalak
3. Joanna Griman
4. Ewa Kucharska
5. Jadwiga Dybczyńska
Kategoria Generalna Mężczyzn 10 km
1. Mykola Iukhymchuk
2. Mateusz Mrówka
3. Abderrahim Elasri
4. Michał Filiciak
5. Andrzej Nowak
Kategoria K-20
1. Magdalena Lekki
2. Anna Dudzik
3. Gabriela Wala
Kategoria K-30
1. Valentina Verecka
2. Sandra Michalak
3. Iryna Masnyk
Kategoria K-40
1. Joanna Griman
2. Ewa Kucharska
3. Jadwiga Dybczyńska
Kategoria K-50
1. Barbara Gos
2. Bogusława Wilczek
3. Katarzyna Śleziona
Kategoria K-60
1. Renata Jakubowska
Kategoria M-20
1. Mateusz Mrówka
2. Paweł Szreniawa
3. Dawid Mielke
Kategoria M-30
1. Mykola Iukhymchuk
2. Abderrahim Elasri
3. Michał Filiciak
Kategoria M-40
1. Andrzej Nowak
2. Józef Koźmiński
3. Robert Zielonka
Kategoria M-50
1. Tomas Wagner
2. Grzegorz Szymura
3. Damian Sinka
Kategoria M-60
1. Krzysztof Żłobiński
2. Stanisław Orlicki
3. Marian Szweda
Kategoria Generalna Kobiet 5 km
1. Michalina Mendecka-Zejdler
2. Magdalena Stuchlik
3. Elżbieta Lewicka
4. Aleksandra Rolnik
5. Weronika Ryguła
Kategoria Generalna Mężczyzn 5 km
1. Jakub Hutny
2. Jan Walencik
3. Grzegorz Wowry
4. Andrzej Sakrajecki
5. Jan Myśliwiec
Kategoria Generalna Kobiet 5 km Nordic Walking
1. Dorota Bagińska
2. Katarzyna Kiełbasińska
3. Joanna Bukowska
Kategoria Generalna Mężczyzn 5 km Nordic Walking
1. Eugeniusz Dędys
2. Andrzej Marchewka
3. Jan Serwotka
W tym roku udało się zorganizować Biegi dzieci i młodzieży w ramach X Carbo Asecura Biegu Pszczyńskiego o Puchar Burmistrza.
Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 12.30. Do udziału w zawodach przystąpiło 260 dzieci.
2016 i więcej - dziewczynki
1. Zuzanna Możdżeń
2. Maria Dudzik
3. Marta Kozik
2016 i więcej - chłopcy
1. Piotr Urbańczyk
2. Maciej Matyszkiewicz
3. Maksymilian Smolec
2014-2015 - dziewczynki
1. Emilia Zagubień
2. Emilia Jagodzińska
3. Martyna Cholajda
2014-2015 - chłopcy
1. Antoni Nycz
2. Stanisław Dudzik
3. Leon Dziadek
2012-2013 - dziewczynki
1. Maja Zniszczoł
2. Wiktoria Kozdroń
3. Rozalia Ryt
2012-2013 - chłopcy
1. Dominik Homan
2. Dominik Łacny
3. Piotr Durok
2010-2011 - dziewczynki
1. Amelia Dybczyńska
2. Milena Bogacz
3. Zofia Dudzik
2010-2011 - chłopcy
1. Karol Grugier
2. Mateusz Kita
3. Ksawery Wieczorek
2008-2009 - dziewczyny
1. Alicja Sikora
2. Kinga Prządka
3. Zuzanna Ryt
2008-2009 - chłopcy
1. Krzysztof Dudzik
2. Hubert Słowik
3. Mateusz Karkoszka
2005-2007 - dziewczyny
1. Zuzanna Maciejak
2. Wiktoria Radek
3. Magdalena Przeor
2005-2007 - chłopcy
1. Filip Weszka
2. Nikodem Knapik
3. Aleksander Dalecki
Dziękujemy naszym sponsorom i partnerom, dzięki którym każdy zawodnik otrzymał pakiet startowy, a zwycięzcy nagrody.
- Nessi Sportswear
- Orientana
- Czanieckie Makarony
- TEEKANNE
- Stara Kablownia
- Kompania Piwowarska SA Lech Free
- gryfnie
- Fizjos - gabinet masażu i rehabilitacji
- Ślaskie Oblaty
- eBiuro market Pszczyna
- Piekarnia-Cukiernia "u Brzęczka"
- pianonobile
- Carbo Asecura S.A.
- Śląsko - Małopolskie Stowarzyszenie Ubezpieczonych
Wszystkim dziękujemy i do zobaczenia za rok.