Program dla Orlików

2022-12-09, 09:51

Ministerstwo Sportu i Turystyki (MSiT) ogłosiło nabór wniosków na ogólnopolskiego operatora programu "Lokalny Animator Sportu" w 2023 roku. Budżet programu wynosi 21 mln. zł.

Program "Lokalny Animator Sportu" ukierunkowany jest na pobudzenie aktywności środowisk i samorządów lokalnych w celu właściwego wykorzystania potencjału obiektów sportowych wybudowanych w ramach programu inwestycyjnego "Moje Boisko - Orlik 2012".

Polega na zaangażowaniu animatorów i dofinansowaniu ich wynagrodzenia za prowadzenie zajęć sportowych na tych obiektach, przy współfinansowaniu przez jednostki samorządu terytorialnego.

"Program "Lokalny Animator Sportu" to jedno z narzędzi, za pomocą których Ministerstwo Sportu i Turystyki wspiera i animuje lokalne społeczności. Upowszechnianie sportu na poziomie lokalnym, nie tylko w dużych miastach, lecz przede wszystkim w mniejszych lokalizacjach, to jeden z naszych priorytetów. Realizujemy go na wielu poziomach, bo zależy nam, aby docierać z ofertą programową do wszystkich regionów Polski. Zajęcia na obiektach wybudowanych w ramach programu "Moje Boisko - Orlik 2012" pozwalają na aktywizację dzieci, młodzieży i osób dorosłych, a co za tym idzie, popularyzację sportu i wsparcie samorządów" - powiedział minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Ostateczny termin składania wniosków upływa 19 grudnia 2022 r.

Złożone wnioski zostaną rozpatrzone do 4 stycznia 2023 r.

Szczegółowe informacje dotyczące ogłoszonego naboru można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej MSiT lub pod nr telefonu: 22 24 43 266.

szczegóły: https://granty.pl/503501/?fbclid=IwAR1ePy1e6uSedslrqokfDetC59BPul9tqYnn7VQQgbfS2C6E_AJ3YeeJkEc

Zapowiedzi wydarzeń

Polecamy

XX Halowy Turniej Pszczyńskiech Drużyn

XXIV Halowy Turniej Orlików

Rodzinny Badminton - Aktywny rodzic z dzieckiem

Najnowszy film

13. Mikołajkowy Rodzinny Turniej Badmintona-wyniki

Copyright © 2008-2012 MORiS Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: pless-intermedia