Mistrzostwa Makroregionu Młodzików w Lekkoatletce

1970-01-01, 01:00

W niedzielę 16 września 2012 roku w Częstochowie odbyły się Makroregionalne Mistrzostwa Mlodzików w lekkotletyce. W zmaganiach o tytuły mistrzowskie i prawo startu w Mistrzostwach Polski rywalizowali młodzi lekkoatleci z województw śląskiego i opolskiego.

Doskonale wypadli pszczyńscy lekkoatleci.
Mistrzem Makroregionu w biegu na 100m został Natan Fiedeń ( LKS Pszczyna). Podopieczny trenera Joachima Helbika uzyskał w eliminacjach wynik 11,79 będacy jego nowym rekordem życiowym, by w finale uzyskać jeszcze lepszy rezultat 11,68. Zwycięstwo i bardzo dobry wynik jest tym cenniejsze, że Natan jest o rok młodszy od rywali.
Zwycięstwem Damiana Bojdoła ( Iskra Pszczyna) zakończył się konkurs skoku w dal. Damian skokiem na odległość 5,86m (?) wyprzedził swojego kolegę klubowego Dominika Furtoka, który zajął drugie miejsce uzyskując wynik 5,75m ( ?).
Na wysokim poziomie stała rywalizacja dziewcząt w biegu na 1000m.
Brązowy medal zdobyła Sylwia Indeka ( LKS Pszczyna), która statując po raz pierwszy natym dystansie uzyskała bardzo dobry rezultat 3:01,80 (?). Sylwia uległa na końcowych metrach świetnie finiszującym zawodniczkom z Bytomia i Raciborza. Wyniki jakie uzyskały Rażakowska, Szyjka i Indeka stawiają dziewczęta w gronie faworytek podczas Mistrzostw Polski. Brązowy medal zdobyła również Klaudia Kobiór, która w biegu na 600m uzyskała wynik 1:43 60 (?). Klaudia jest o rok młodsza od rywalek i wynik 1:42,65 jaki uzyskała tydzień wcześniej wskazuje o dużych możliwościach zawodniczki.
(?) - wyniki niepotwierdzone oficjalnym komunikatem zostaną uzupełnione zaraz po ukazaniu się rezultatów na stronie ŚlZLA

Zapowiedzi wydarzeń

Polecamy

XIV Pszczyńska Olimpiada Przedszkolaków

Rodzinny Badminton - Aktywny rodzic z dzieckiem

Najnowszy film

Gala Sportu - Nagrody i Wyróżnienia Burmistrza Pszczyny w dziedzinie Sportu

Copyright © 2008-2012 MORiS Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: pless-intermedia