XIV Ogólnopolski Finał "Czwartków Lekkoatletycznych"

2008-06-23, 10:03

W zawodach finałowych wzięło udział ponad 3000 zawodników z ok. 60 ośrodków z całej Polski zakwalifikowanych z 10 zawodów edycji jesienno ? wiosennej w każdym z nich ? ponad 100 tys. dzieci biorących udział w zawodach czwartkowych.Pszczynę reprezentowała 80 ? osobowa grupa uczniów naszej gminy i z Gminy Bojszowy.Młodzi lekkoatleci zdobyli 3 medale, wielu z nich zakwalifikowało się do półfinałów i finałów, a niemal wszyscy poprawili swoje najlepsze rezultaty rywalizując najlepszymi dziećmi w Polsce.

Oto nieoficjalne wyniki medalistów i zawodników, którzy zakwalifikowali się do półfinałów i finałów:( oficjalne wkrótce na www.czwartki.pl)

MEDALIŚCI XIV Ogólnopolskiego Finału Czwartków LA:
1. IGA JANUSZEWSKA ( SP2 w Pszczynie, nauczycielka ? p. Katarzyna Grabowska ) zdobyła srebrny medal w rzucie piłką palantową w kategorii klas IV ? 41,5m
2. MAGDALENA CZOPKA ( SP4 w Pszczynie, nauczyciel ? p. Marek Kloc) zdobyła brązowy medal w skoku w dal w kategorii klas IV z wynikiem 4,24m
3. RAFAŁ BIOLIK (SP1 Bojszowy ? nauczyciel Grzegorz Tomala) zdobył srebrny medal w biegu na 1000m w kategorii klas V z wynikiem 3:04,50