Paweł Pietryja Międzynarodowym Mistrzem Słowacji

2010-09-09, 11:10

W dniach 3-5 września w Preszowie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Słowacji Juniorów w badmintonie. Znakomicie zaprezentował się tam zawodnik pszczyńskiego Plesbadu Paweł Pietryja. W deblu z Przemysławem Urbanem wygrali swoją kategorię.

Pszczyńsko-głubczycka para w finale pokonała inny polski duet: Mateusz Dubowski/ Tomasz Persona. Po drodze ograni zostali jeszcze (w kolejności gier): Czesi, Bułgarzy, Węgrzy i Litwini.
Reprezentacja polskich juniorów zdobyła jeszcze dwa medale: srebrny i brązowy w deblu kobiet oraz jeden brązowy w grze mieszanej. Dodatkowo w kategorii U-15 podczas International Badminton preSHOW 2010 Krzysztof Jakowczuk i Joanna Stanisz wywalczyli 3 medale (w singlach i mikście).
Polskę reprezentował także udanie klub UKS Orlicz Suchedniów.