OSIEM MEDALI MISTRZOSTW ŚLĄSKA

2008-04-01, 14:17

Z dorobkiem 8 medali wrócili z Mistrzostw Śląska Juniorów i Młodzików pszczyńscy badmintoniści. W Dąbrowie Górniczej najlepiej wypadł MIŁOSZ WIKTORCZYK (LO ?Chrobry?). W grze deblowej wraz z WOJCIECHEM WILKOSZEM (ZSRol.) wygrali całe zawody. W grze singlowej musiał zadowolić się medalem srebrnym - odnowiona kontuzja uniemożliwiła mu rozegranie meczu finałowego.

Duże powody do zadowolenia mają także siostry STRĄK. Zarówno MARTYNA (młodziczka), jak i WERONIKA (uczennica PG 1) zostały mistrzyniami w grach podwójnych. Obie też zajęły trzecie miejsca w singlu. Martyna grała w parze z kolegą z klasy PIOTREM JARZĄBKIEM (SP 18). Weronice pomagała koleżanka z Dąbrowy Olga Wilk.
Dobrą grę brązowymi medalami w grze podwójnej ukoronowali PATRYK BABORSKI oraz TOMASZ TOMŻA (PG 2). Patryk chodzi dopiero do czwartej klasy w SP 1, jego partner KAMIL ŻEMŁA chodzi do 5 klasy SP 2 więc za rok będą mogli walczyć o jeszcze lepsze miejsce. Jeszcze dłużej w juniorach może grać Tomasz Tomża. Przed nim jeszcze 5 lat gry w tej kategorii (tak samo jak przed Szymonem Kieruzelem /PG 1/ - kolegą z boiska).
Dobrze prezentowali się także najmłodsi zawodnicy z Pszczyny: Marta Klepek (SP 4), Kornelia Marczak, Aneta Ożóg, Dawid Dygowski, Rafał Nojek, Szymon Kędzior, Mateusz Nocoń (wszyscy SP 1) oraz Sandra Markiton z SP 18.
W zawodach uczestniczyli również: Łukasz Ogierman, Jan Kosior, Kordian Adamski oraz Joanna Gamża.

W tym samym czasie w Ropczycach (podkarpackie) PAWEŁ PIETRYJA wygrał Krajowy Turniej juniorów młodszych w grze deblowej. W finale singla uległ partnerowi deblowemu z Kędzierzyna ? Przemysławowi Urbanowi. Były to zawody przygotowujące do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.- mad ?