Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkoatletyce

2013-07-06, 13:05

W dniach 3-5 lipca 2013 roku odbyły się w Krakowie Mistrzostwa Polski Juniorów.
W zawodach tych doskonale spisali się zawodnicy LKS Pszczyna.
Natalia Wiera została po raz trzeci w tym roku Mistrzynią Polski Juniorek, tym razem w biegu na 800m ( el. 2:14,42, F - 2:10,36) oraz wicemistrzynią Polski w biegu na 1500m
(4:41,81). Poprzednie tytuły Mistrzyni Polski zdobyła w Halowych i Przełajowych Mistrzostwach Polski

Doskonałe wypadli przeszkodowcy: Ewelina Gawlak i Szymon Ostrowski, którzy zajęli nie tylko wysokie miejsca ale poprawili znacznie swoje dotychczasowe najlepsze rezultaty.
Ewelina zajęła szóste miejsce w biegu na 2000m pprz. z wynikiem 7:06,89, a Szymon dziewiąte w biegu na 3000mpprz. - 9:53,76. Do finału skoku w dal zakwalifikował się borykający się z kontuzją Piotr Bryła.

W finale oddał jeden skok zajmując 12 miejsce.
W klasyfikacji końcowej województw Śląsk uplasował się na 4 miejscu za województwami: mazowieckim, wielkopolskim i podlaskim, zaś w klasyfikacji klubów LKS Pszczyna sklasyfikowany został na 23 miejscu na 180 klubów biorących udział w mistrzostwach.
Kolejny etap za nami.
Natalia na zgrupowaniu w Spale przygotowywać będzie się do Mistrzostw Europy Juniorów, które odbędą się w Rieti we Włoszech w dniach 18-21 lipca, zaś juniorki młodsze: Kasia Gawlak i Sylwia Indeka na zgrupowaniu w Białogardzie przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży, która odbędzie się w Łodzi 26-28 lipca 2013 roku.