Pszczyński Turniej Badmintona

2008-12-01, 12:49

64 osoby spotkały się by w hali MORiS spędzić sobotnie popołudnie. Pretekstem do aktywności ruchowej były drugi, w tym roku szkolnym, Pszczyński Turniej Badmintona. Dzieci i młodzież ambitnie przebijały lotkę. Dla jednych był to pierwszy kontakt z zawodami, inni czuli się jak ryba w wodzie.

Ale każdy dawał z siebie maksymalnie dużo zaangażowania. Niestety tylko nieliczni mogli cieszyć się z pierwszych miejsc. I generalnie te miejsca zajęły te same osoby co poprzednio. Jedynie Kamil Żemła (SP 2) ograł w finale Patryka Baborskiego (SP 1) i odebrał mu przewodnictwo w kategorii młodzików. W tej kategorii widać ofensywę zawodników z ?Dwójki?. Niewiele zabrakło Jakubowi Kani by także on pokonał Patryka (wynik 22:24). Czwarte miejsce zajął Karol Szuster.

Drugim pozytywnym zjawiskiem na tych zawodach był dobry i liczny udział uczniów SP 9 w Łące. Dało im to w klasyfikacji szkół drugie miejsce w tych zawodach, a trzecie w klasyfikacji ogólnej.

Nową generację zawodników wystawiła SP 18. Wśród najmłodszych (klasy 1-2, i nie tylko!) zdominowali całą rywalizację. Tylko Tomek Klepek (SP 4) okazał się bezkonkurencyjny.

Przykład rywalizacji pomiędzy Kamilem i Patrykiem pokazuje, że nie tak łatwo jest obronić tytuł mistrzowski. Dlatego był bardziej trzeba docenić klasę Oli Wyrobek (SP 7 Ćwiklice), Marty i Tomka Klepek (SP 4), Kornelii Marczak, Roberta Kozika (oboje SP 1) i Dawida Kielocha, że już po raz drugi zwyciężyli.

Nagrody specjalne za ?Największą Niespodziankę? otrzymali: Karolina Pochopień (SP 3) i Wojtek Brudek (SP 18). Natomiast z wyróżnień w postaci rakietek za szczególną ambicję cieszyli się Zuzanna Żagan i Radek Pławecki (oboje SP 18). Najmłodszym uczestnikiem był pięcioletni Kuba Brudek.

Zawody organizowali oraz ufundowali nagrody: MORiS Pszczyna, UKS ?Plesbad? Pszczyna.

Nagrodami wspomogli: Sklep Śmieszne Rzeczy oraz Snack Bar ?Spray?.