Epoka dziewczyn

2010-06-08, 13:54

W dniu 5 czerwca w Głubczycach odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Badmintonie. Pszczynę reprezentowało dziewięcioro zawodników. Największe gratulacje należą się Kornelii Marczak. Przebrnąwszy bez straty seta przez pierwsze mecze, w finale gry pojedynczej spotkała się z faworytką turnieju Nikolą Samson z Katowic. Tym razem pszczyńska zawodniczka okazała się lepsza wygrywając 2:1 w setach. Również w grze podwójnej obie zawodniczki (Marczak/Samson) były bezkonkurencyjne wygrywając cały turniej.

Na słowa pochwały zasługuje również Marta Klepek, która zajęła trzecie miejsce w grze pojedynczej oraz drugie miejsce w grze podwójnej w parze w klubową koleżanką - Olą Wyrobek.

Pozostali pszczyńscy zawodnicy - Julia Kozik, Szymon Gibała, Wojtek Jonderko, Artur Kaliciak, Filip Kania i Alan Ostrowski, pomimo zaciętej walki tym razem musieli uznać wyższość swoich przeciwników.