Srebrny medal Mistrzostw Polski

2010-03-23, 14:33

Mamy srebro!W dniach 19-21.03.2010 pszczyńscy badmintoniści brali udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski i Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów w Choroszczy w składzie: Patrycja Goc, Weronika Strąk, Paweł Pietryja i Wojtek Wilkosz.

Najlepiej zaprezentował się Paweł Pietryja, który kolejny raz udowodnił, że solidny trening przynosi korzyści. Wraz z Przemkiem Urbanem (LKS Technik Głubczyce) w grze podwójnej juniorów zajęli zasłużone drugie miejsce, przegrywając w finale z Mateuszem Dubowskim (Hubal Białystok) i Maciejem Poulakowskim (SKB Suwałki) 11:21, 23:25. Paweł słabiej zagrał singla. W walce o medal został pokonany przez Patryka Szymoniaka (LKS Technik Głubczyce) 16:21, 9:21. Ostatecznie zajął 5-8 miejsce. Patrycja Goc i Weronika Strąk w grze podwójnej juniorek zajęły również 5-8 miejsce, przegrywając z późniejszymi mistrzyniami - Ewą Piotrowską i Edytą Tarasewicz (Hubal Białystok) 6:21, 11:21. Obie dziewczyny brały udział również w grze mieszanej i obie uplasowały się na 9-16 miejscu. W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski zagrał Wojtek Wilkosz, który wraz z Adamem Sową (BKS Kolejarz Częstochowa) w deblu zajął 5-8 miejsce. W singlu przegrał swój pierwszy mecz z Wojciechem Lenartowiczem (LKS Technik Głubczyce) 14:21, 17:21. Mimo wszystko trener - Damian Pławecki uważa, że zawody były bardzo udane.