Asia Helbik - wicemistrzynią Polski, Karolina Baczyńska brązową medalistką

2009-02-13, 08:13

Na zakończonych w niedzielę Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce znakomicie zaprezentowali się zawodnicy LKS Pszczyna. Joanna Helbik została wicemistrzynią Polski w biegu na 200m juniorek młodszych z wynikiem 25,60 ulegając po pasjonującym biegu o 0,07 sek o rok starszej Małgorzacie Linkiewicz ( MKS MOS Wrocław). Trzecia Katarzyna Ratajczyk (AZS AWF Gdańsk) uzyskała 26,05.

Już po eliminacjach, po których trzy zawodniczki ?zmieściły się? w 0,25 sek( Linkiewicz 25,57, Helbik 25,70, Ratajczyk 25,78)., zapowiadał się interesujący finał. Ostatecznie Asia znakomicie zniosła presję, dosłownie ocierając się o złoto osiągnęła swój życiowy sukces.
Trener i jednocześnie wujek Asi Joachim Helbik, ( m.in. Halowy Mistrz Polski Seniorów w biegu na 200m ) wierzy, że Asia w sezonie letnim zakwalifikuje się do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych, które odbędą się w Bressanone we Włoszech 8 lipca 2009 roku.
Nie mniejsze emocje towarzyszyły biegowi Karoliny Baczyńskiej na dystansie 1000m juniorek młodszych. Do ostatnich metrów o zwycięstwo walczyły cztery zawodniczki, które dosłownie ?ramię w ramię? wpadły na metę: różnica między 1 a 4 zawodniczką wyniosła 0,06 sek. Ostatecznie Karolina ? podopieczna Marzanny Helbik wspólnie z Paulą Furmańską (LKS Lubusz Słubice) zajęły ex aequo trzecie miejsce z wynikiem 3:02,88. Zwyciężczynią biegu została Walkiewicz Aleksandra (LKS Vektra Włocławek) ? 3:02,82, srebrny medal zdobyła Anna Lempart (MKS MOSM Bytom) ? 3:02,86.
Również pozostali zawodnicy startujący na HMP wypadli dobrze. Błażej Helbik był drugi w finale B w biegu na 60m ( 7,24 el;7,25 F ? rekord życiowy), Paweł Oszek był 11 w biegu na 400m w kategorii juniorów 50,78 ( rek. życ. na hali), a Agnieszka Waliczek, którą zmogła w ostatnim tygodniu grypa awansowała do finału B w biegu na 60m z wynikiem 8,13 zajmując 7 miejsce.